PS5 wpłynęło na sprzedaż PlayStation 4. Ujawnienie PlayStation 5 popsuło plany Sony

Gry
8025V
PS5 wpłynęło na sprzedaż PlayStation 4. Ujawnienie PlayStation 5 popsuło plany Sony
Wojciech Gruszczyk | 31.07.2019, 14:36

PlayStation 4 oficjalnie osiągnęło sprzedaż na poziomie 100 mln, ale Sony liczyło na jeszcze lepszy rezultat. Firma zmniejszyła oczekiwania na aktualny rok finansowy i powodem problemów okazuje się ujawnienie PS5. Sony wciąż nie pokazało PlayStation 5, a już teraz urządzenie wpływa na osiągnięcia Japończyków.

Sprzedaż PlayStation 4 oficjalnie osiągnęła 100 mln egzemplarzy, ale Sony nie ukrywa pewnego rozczarowania. Firma oczekiwała, że w ostatnich miesiącach gracze kupią znacznie więcej urządzeń z logiem PlayStation na obudowie.

PS4 osiągnęło rezultat „nieco poniżej” oczekiwań szefów japońskiej korporacji i zdaniem Sony – powodem było wstępne ujawnienie PlayStation 5. Jak wiadomo Mark Cerny postanowił kilka miesięcy temu opowiedzieć o pracy nad nową generacją.

Firma musiała „skorygować” swoje oczekiwania względem kolejnych miesięcy, ale firma nadal oczekuje, że do końca aktualnego roku finansowego (31 marzec 2020 roku) sprzeda 111,8 mln egzemplarzy.

Korporacja oczywiście spodziewała się takiej sytuacji – historia dobrze zna przypadki, w których ujawnienie konsoli wpłynęło na sprzedaż wciąż aktualnej generacji, jednak warto zwrócić uwagę, że Sony tak naprawdę wciąż nie pokazało konsoli.

Sony oczywiście nie może narzekać – PlayStation 4 osiągnęło historyczny rekord w zdobyciu 100 mln sprzedanych pudełek i konsola udowodniła swoją fantastyczną dyspozycję, bo nadal znajdują się chętni, którzy decydują się nabyć PS4.

A co z tym PlayStation 5?

Trudno aktualnie powiedzieć, kiedy możemy liczyć na pełną prezentację PlayStation 5. Wśród informatorów przewijają się dwie daty – końcówka 2019 roku (PlayStation Experience) lub połowa 2020 roku (E3). Niezależnie od pokazu sprzętu, urządzenie trafi na rynek pod koniec 2020 roku – w tym samym czasie swoją platformę wrzuci na rynek Microsoft.

W ostatnich dniach sporo słyszymy o cenie konsoli. Media Markt zaprezentował bardzo wysoką cenę, a jednocześnie dyrektor finansowy Sony wspomniał o możliwej podwyżce cen konsol – sytuacja może być wywołana wojną handlową pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami.

PlayStation 4 sprzedaż 2019

Warto spojrzeć:

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/ps4-sales-below-sonys-expectations-after-ps5-revea/1100-6468783/

Komentarze (72)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper