Iza Łęcka Iza Łęcka 31.07.2019 07:00
jedi fallen order electronic arts
992V

Electronic Arts jest gotowe na next-geny. Firma szykuje się na kilka premier

Nowa generacja nadciąga wielkimi krokami, co również wymaga od wydawców sporo pracy i przygotowań. Electronic Arts jednak, podczas podsumowania swoich wyników finansowych, ogłosiło, że jest „gotowe” i „podekscytowane” na następną generację.

Sony i Microsoft powoli zbroją się na nadchodzące generacje - stawiając również na gry, które przyciągną graczy przed konsole. Jak podkreślił Phil Spencer, mówiąc o Xboxie nie możemy zapomnieć o mocnych tytułach. Nad tym również pracuje coraz więcej zespołów deweloperskich. Electronic Arts również nie pozostaje w tyle.

Podczas telekonferencji dla inwestorów i analityków, która za cel miała podsumowanie pierwszego kwartału roku fiskalnego 2019, dyrektor finansowy Electronic Arts, Blake Jorgensen, mówił o nadciągających konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Scarlett – podkreślając, że firma od pewnego czasu pracuje nad grami na konsole nowej generacji. Deweloperzy koncentrują się na przyszłym roku:

"Ciężko pracujemy nad przeniesieniem i budową gier na przyszły rok na nową generację. To oczywiste, myślę, że wszyscy w branży tak robią.”

Jednocześnie podkreślono, że niezależnie od platformy, głównym celem korporacji jest stworzenie wspaniałych gier. Oczywiście, część tytułów, które są obecnie w przygotowaniu, natychmiastowo nie wyląduje na PlayStation 5 i Xbox Scarlett, ale firma jest „podekscytowana pracując nad tym od jakiegoś czasu”.

Jest więc nad czym pracować i za co pracować, bo jak ogłoszono podczas relacjonowania pierwszego kwartału roku fiskalnego, Electronic Arts może się poszczycić wynikami powyżej oczekiwań. Siłą marki, oprócz jej mocnych franczyz, jest obrana strategia finansowa w postaci dostarczanych usług oraz związane z tym rosnące zainteresowanie graczy.

Prezes firmy Andrew Wilson, podsumowuje wszelkie podjęte przez Electronic Arts działania:

„Od wspaniałych nowych gier po usługi live z długowiecznością, subskrypcje na więcej platform i konkurencyjne gry w celu uzyskania większej liczby franczyzy, dążymy do osiągnięcia wiodącej pozycji w zakresie innowacyjności, jakości i wyboru dla naszych graczy."

Electronic Arts przygotowuje się także na kolejne miesiące – wydawca potwierdził stworzenie czterech produkcji, które zadebiutują w trzecim kwartale 2019 roku. Na liście pojawia się Need for Speed (wczoraj pisaliśmy o wycieku) oraz nowy Plants vs. Zombies – warto zwrócić uwagę, że są to gry na konsole oraz PC.

gry ea a poszczególne kwartały 2019

 

electronic arts wyniki finansowe

O PlayStation 5 i Xbox Scarlett przeczytacie na naszym portalu:

Źródło: https://twinfinite.net/2019/07/electronic-arts-working-hard-on-next-gen-games-rerady-and-excited-for-it/?fbclid=IwAR0Wtf-vYoiQzk8PncNLg9i6FlReO0I4zw5vds8oblr2_yqEKW6KU7e165o

Tagi: Electronic Arts nowa generacja konsol playstation 5 wyniki finansowe xbox scarlett