Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.07.2019 20:54
Spider-Man Daleko od domu bohaterowie
2242V

Spider-Man: Daleko od domu z historycznym wynikiem. Ogromny sukces Marvel Cinematic Universe

Marvel Cinematic Universe w 2019 roku zostało wzbogacone o trzy filmy i wszystkie produkcje wygenerowały ponad 1 mld dolarów z biletów. Ostatnią produkcją, która osiągnęła ten wyjątkowy rezultat jest „Spider-Man: Daleko od domu” i opowieść Pająka zanotowała ogromny sukces.

„Spider-Man: Daleko od domu” zakończył trzecią fazę Marvel Cinematic Universe i pewnie ze względu na umiejscowienie opowieści w wydarzeniach z MCU, film od dnia premiery cieszy się wyjątkowym zainteresowaniem.

Dzisiaj możemy potwierdzić, że produkcja wygenerowała już 1 mld dolarów – opowieść osiągnęła w Stanach Zjednoczonych 333 mln dolarów, a reszta świata dorzuciła do puli 672 mln dolarów. Jest to wyjątkowy sukces, ponieważ najnowsza przygoda Pająka pobiła wszystkie poprzednie filmy z tym superbohaterem w roli głównej.

Sytuacja jest o tyle interesująca, że „Spider-Man: Daleko od domu” dołącza do „Kapitan Marvel” oraz „Avengers: Koniec gry” – wszystkie trzy tegoroczne filmy rozszerzające Marvel Cinematic Universe osiągnęły ponad 1 mld dolarów.

„Spider-Man: Daleko od domu” jest jednocześnie 40. filmem, który przekroczył 1 mld dolarów, a zarazem drugą produkcją od Sony – wcześniej tylko „Skyfall” z 2012 roku zanotował taki wynik (1,1 mld).

Tak prezentują się szczegóły 4. fazy Marvel Cinematic Universe:

Źródło: https://deadline.com/2019/07/spider-man-far-from-home-crosses-1-billion-worldwide-box-office-sony-marvel-1202653689/

Tagi: box office Marvel Marvel Cinematic Universe MCU Spider-Man: Daleko od domu