Tytus Stobiński Tytus Stobiński 22.07.2019 17:26
Marcus
503V

Gears 5 z wieloma możliwościami pozyskiwania dodatkowej zawartości w trybie multiplayer

Gears 5 zapowiada się na kolejną, solidną odsłonę serii. Premiera coraz bliżej, więc twórcy wyjaśniają szczegóły związane z trybem wieloosobowym.

Ryan Cleven, główny projektant trybu multiplayer w nadchodzącym Gears 5, podczas rozmowy z redakcją portalu Gamespot zdradził kilka interesujących szczegółów. Jak już wiadomo, w grze nie pojawią się lootboxy. Taką decyzję podjął Microsoft i patrząc na obecną sytuację w branży gier wideo jest ona słuszna z wielu względów. Wciąż jednak, tytuł będzie posiadał elementy, które będziemy mogli zakupić za realną walutę.

Gears 5 z funkcją cross-play w multiplayerze. Twórcy stawiają na wybór graczy

Jak wyjaśnił Cleven, gra ma pod tym względem jasny podział. Są przedmioty, które odblokujemy wyłącznie za sprawą konkretnych osiągnięć i poziomów. Pojawiają się jednak również takie, które będą dostępne tylko przy wydaniu na nie kilku dolarów. Kolejną kategorią są zupełnie darmowe przedmioty, a takie również w Gears 5 znajdziemy (uff). Wyjątkiem mają być dostępne postaci, które co prawda będzie można kupić za tzw. żelazo, ale również będziemy w stanie na nich zarobić. 

Cóż w dobie wszechobecnych lootboxów i wyciskania każdego grosza z graczy, podejście developera i wydawca nie jest takie złe. Wszystko okaże się już po premierze Gears 5.

Warto również przeczytać:

 

Tagi: Gears 5 Microsoft The Coalition