Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.07.2019 20:05
Gears 5 palenie
1265V

Gears 5 wolne od dymu tytoniowego. Twórcy rezygnują z papierosów i cygar

W Gears 5 oraz całym uniwersum Gears of War nie zobaczymy bohaterów palących papierosy lub cygara. The Coalition postanowiło dokonać zmiany, ponieważ do deweloperów zgłosili się przedstawiciele organizacji antynikotynowej.

10 września odbędzie się premiera Gears 5. Możecie mieć pewność, że w tytule nie pojawią się bohaterowie palący papierosy lub cygara, ponieważ twórcy postanowili usunąć wszystkie elementy, które mają propagować dostęp do nikotyny.

Gears 5. Mapa Training Grounds zaprezentowana na wideo

Przedstawiciele organizacji Truth Initiative skontaktowali się z firmą Turner, która posiada prawa do transmitowania rozgrywek e-sportowych ELeague i poprosili o usunięcie wszystkich elementów, które mają popularyzować palenie papierosów.

W następnym kroku Turner skontaktowało się z Microsoftem oraz The Coalition i zdecydowano się dokonać zmian. Sytuację skomentował Rod Fergusson, szef studia:

„Widziałem na własne oczy niszczycielski wpływ palenia tytoniu. Zawsze było dla mnie ważne, by nie używać palenia jako narzędzia narracji, dlatego też świadomie podjęliśmy decyzję, aby uniknąć podkreślania lub gloryfikacji palenia w „Gears 5” i idąc dalej w całym uniwersum Gears of War”.

Nie jest to raczej zaskoczenie z jednego powodu – ELeague ma trafiać ze swoimi rozgrywkami do młodych graczy, więc nic dziwnego, że przedstawiciele ligi zdecydowali się poruszyć temat. Nie była to podobno łatwa sprawa, jednak udało się dokonać odpowiednich zmian.

Więcej o Gears 5:

Źródło: https://variety.com/2019/gaming/news/gears-5-xbox-smoking-eleague-truth-initiative-1203265854/

Tagi: Gears 5 Microsoft The Coalition