Iza Łęcka Iza Łęcka 22.07.2019 08:52
gears 5 bitwa
478V

Gears 5 z funkcją cross-play w multiplayerze. Twórcy stawiają na wybór graczy

Korporacja z Redmond coraz mocniej wspiera granie na komputerach osobistych. Nie pozostaje więc zaskoczeniem, że ich ekskluzywne pozycje również będą sympatyzować z rozgrywką cross-play. Jak będzie jednak w przypadku Gears 5? Twórcy mają jasne stanowisko.

Gears 5 zapowiada się na pozycję, której wszystkie elementy wręcz będą ociekać esencją klimatu, który pokochaliśmy od pierwszej odsłony. Kampania ma za zadanie rozszerzyć jeszcze historię Szarańczy, w Eskalacji połączenie najlepszych elementów współpracy, skradanki przy ścianach i młócenia wroga da sporo satysfakcji, a The Coalition nie boi się wcześniejszego udostępnienia kolejnych elementów produkcji szerszej publiczności. Wszystko to jednak z dozą świeżości.

Zagadnienie rozgrywki cross- play jest jak najbardziej akualne. Dyrektor ds. projektowania trybu multiplayer, Ryan Cleven, potwierdził, że w Gears 5 będzie wspierana rozgrywka cross-platformowa – co nie jest zaskoczeniem. Twórca podkreślił jednak, że w przypadku potyczek rankingowych stawanie w pojedynku z właścicielami myszek i klawiatur nie będzie obowiązkowe. Sympatycy Xboxa One będą mogli zrezygnować z zestawiania ich w pojedynkach przeciwko graczom PC.

Trzeba przyznać, że The Coalition z każdą podjętą decyzją skupia się na satysfakcji graczy. Opcjonalna możliwość potyczek z użytkownikami PC to oprócz zapowiedzianego braku lootboxów kolejna z dobrych wiadomości. 

Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji sprawdzić wycinku trybu multiplayer – w dniach 27-29 lipca będzie można wziąć udział w drugiej turze Tech Testów. Premiera Gears 5 będzie miała miejsce 10 września. 

Polecamy także:

Źródło: https://gamingbolt.com/gears-5-ranked-mode-will-allow-xbox-one-players-to-not-matchmake-with-pc-players

Tagi: Gears 5 Microsoft The Coalition