Iza Łęcka Iza Łęcka 18.07.2019 07:57
gears 5 pojedynek
457V

Gears 5 pozbawione lootboxów. The Coalition ma ogromne zaufanie do swoich twórców

Obecnie jest niezwykle dobry czas dla fanów serii Gearsów. W nadciągających Tech Testach będzie można zasmakować w ubijaniu wrogów, a twórcy nieustannie prześcigają się w zdradzaniu wszelkich smaczków z pozycji. Tym razem poruszony został aspekt mikrotransakcji.

Premiera Gears 5 już 10 września. Tym razem wcielimy się w Kait Diaz, która w poszukiwaniu odpowiedzi na przerażające koszmary, rusza do najodleglejszych zakątków planety Sera. 

The Coalition nie ustaje w promowaniu najnowszej odsłony serii. W wywiadzie w związku z ELEAGUE Summer Series poruszony został nadal głośny i kontrowersyjny temat mikrotransakcji w grach. Tutaj pojawia się dobra wiadomość dla graczy, gdyż The Coalition nie podąża drogą wielu twórców z branży. Ryan Cleven, szef działu tworzenia trybu multiplayer, stanowczo stwierdził:

„Nie planujemy lootboxów oraz monetyzacji w Gears 5. Uważamy, że jest to bliższe temu, czego szuka społeczność. W rzeczywistości wyprzedzamy branżę pod względem rezygnacji z niektórych rzeczy, których ludzie nie lubią, naprawdę dając ludziom doświadczenie, którego szukają.”

Jednocześnie deweloperzy podkreślają, że tegoroczna odsłona Gearsów odznaczać się będzie niezwykle wysokim poziomem, a to dzięki zaufaniu do wszystkich pracowników tworzących tytuł:

„Gears 5 jest jak dotąd największą odsłoną Gears of War: to największa kampania, jaka kiedykolwiek powstała, największy w historii PvE w porównaniu do kiedykolwiek powstałego. Zespół The Coalition to niezwykle utalentowany, ale i skoncentrowany zespół, który wierzy w tę grę. Oni są niezwykłymi pasjonatami w tworzeniu swojej marki, wysokiego poziomu jakości i dziedzictwa, które fani Gears rozpoznają. Nie ma żadnej magicznej kuli: to zaufanie do ludzi wokół siebie.”

Powiem szczerze, że obrana przez deweloperów taktyka nieco zaskakuje, choć najpewniej zostanie dobrze przyjęta przez społeczność. Jednocześnie takie podejście względem skrzynek z łupami wydaje się bardzo zachowawcze i przewidujące przyszłość – wiemy bowiem, że coraz więcej państw traktując lootboxy jako formę hazardu, blokuje twórców.

Pamiętajcie, że już jutro startują testy trybu sieciowego Gears 5. Do sprawdzenia będą trzy tryby oraz dwie mapy, także szykuje się całkiem przyjemny weekend dla sympatyków ubijania Szarańczy.

Polecamy także:

Źródło: https://wccftech.com/gears-5-is-the-largest-franchise-entry-yet-says-developer-no-lootboxes-for-monetization/?fbclid=IwAR3znqFVNribK9P3_QVXJ5eXHnn4xBlTYdjGnkoefS7xHngkEt1Ihx9x-tY

Tagi: Gears 5 lootboxy Microsoft mikrotransakcje The Coalition

Nie przegap