Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 21.07.2019 19:45
Faza 4. Marvela bez Avengers
2540V

Kevin Feige wyjaśnia brak filmu Avengers w rozpisce 4. Fazy MCU

Kevin Feige postanowił wyjaśnić brak kolejnych Avengersów w planach dotyczących rozwoju Marvel Cinematic Universe na najbliższe lata. 

W nocy z soboty na niedzielę wszystkie oczy zwrócone były w kierunku San Diego, gdzie na Comic-Conie swój panel przeprowadzili przedstawiciele Marvela. W związku, z niedawnym zakończeniem trzeciej fazy, fani czekali na wieści odnośnie do tego, jaki kierunek podejmie kolejna. 

Czwarta Faza

I tak jak można było przypuszczać, podczas prezentacji otrzymaliśmy szczegółowy plan rozwoju Marvel Cinematic Universe. Zdradzono jedenaście produkcji filmowych i serialowych, a część z nich otrzymała dodatkowo daty premier. Wśród nich zapowiedziano takie filmy jak "Black Widow", "Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings", czy "Thor: Love and Thunder". Szczegółową rozpiskę znajdziecie w tym miejscu.

Obecni na wydarzeniu przedstawiciele IGN zapytali, czy to jedyne filmy, które wejdą w skład czwartej fazy Marvela. Pytanie nie może dziwić, albowiem fani od dawna spekulowali na temat zbliżających się dat premier takich tytułów jak "Guardians of the Galaxy: Vol. 3", "Kapitan Marvel 2", albo "Czarna Pantera 2". Odpowiedź Kevina była niezwykle wymowna w swojej prostocie

Chcecie jeszcze więcej?!

I biorąc to pod uwagę, wygląda na to, że więcej filmów ichniejszej produkcji nie przewidziano. Choć możemy spodziewać się jeszcze kolejnej części Spider-Mana, do którego prawa dzierży Sony i który zostanie najpewniej ogłoszony właśnie przez nich. 

Marvel Faza Czwarta

Co z Avengers?!

Obecni na panelu Marvela zadawali sobie jedno ważne pytanie: "Co z Avengers?!" Filmy sygnowane tym tytułem miały ogromne znaczenie dla każdej z faz przedstawionych w filmowym uniwersum, a wygląda na to, że kolejny nie figuruje w planach twórców na najbliższe lata.

Przedstawiciele portalu IGN postanowili spytać także i o ten aspekt. Kevin Feige, zdając sobie sprawę z szumu, jaki wywołała decyzja, udzielił niezwykle wyczerpującej wypowiedzi. Wyjaśnił dokładnie, dlaczego postanowiono na pewien czas odstawić Avengersów:

W tym roku mieliśmy film, który nazywał się Avengers: Endgame i było to swoiste zakończenie, jak widzieliście, dla wielu z bohaterów. Tak więc Faza 4. traktuje o początkach. Opowie nowe rzeczy o bohaterach, których zdawało Wam się, że znacie - jak, na przykład, Black Widow. Poznacie wiele nowych postaci jak The Eternals i Shang-Chi. Przeżyjecie kolejne przygody z Doctorem Strange i Thorem. A ponadto, dojdzie cała masa seriali dla Disney+, które - mogę obiecać - będą spektakularne i pełne niespodzianek!

Tak więc, jak można wnioskować z jego słów, na ewentualny powrót Avengersów przyjdzie nam prawdopodobnie poczekać co najmniej do 2023 roku. I warto wziąć pod uwagę, że nawet jeśli powrócą, to w zdecydowanie okrojonym, tudzież zmienionym składzie, względem tego, co znaliśmy. 

Na ten moment pozostaje nam się cieszyć tym, co zapowiedziano, a zapowiedziano na prawdę wiele dobra! Cytowany fragment wywiadu z Kevinem Feige możecie obejrzeć poniżej:

Więcej o Marvel Cinematic Universe:

Źródło: https://www.ign.com/articles/2019/07/21/kevin-feige-on-no-avengers-movie-in-mcu-phase-4-its-about-beginnings

Tagi: avengers Kevin Feige Marvel mcu