Blade powraca – Mahershala Ali w roli głównej

Filmy i seriale
3216V
Blade powraca – Mahershala Ali w roli głównej
Wojciech Gruszczyk | 21.07.2019, 05:05

Mahershala Ali wcieli się w legendarnego łowcę wampirów. Marvel zapowiedział powrót „Blade'a”, ale niestety na film przyjdzie nam zaczekać kilka lat. Poznajcie pierwsze szczegóły oczekiwanej opowieści.

Największa niespodzianka Comic-Conu? Kevin Feige potwierdził pełny reboot Blade'a! Sytuacja jest naprawdę interesująca, ponieważ Marvel zyskał niezwykle utalentowanego i znanego aktora – w tytułowego bohatera wcieli się Mahershala Ali. Amerykanin zgarnął już dwa Oscary (Najlepszy aktor drugoplanowy za film Green Book, Najlepszy aktor drugoplanowy za film Moonlight).

Gdzie leży problem? Blade powróci dopiero za kilka lat – produkcja trafi do kin po 2021 roku... Feige wspomniał, że „Blade” nadciąga wraz z nową „Fantastyczną Czwórką”, „Strażnikami Galaktyki Vol 3”, „Kapitan Marvel 2” i „Mutantami”.

Blade został stworzony przez pisarza Marva Wolfmana oraz grafika Gene'a Conlana. Bohater pierwszy raz zaprezentował swoje umiejętności w komiksie „The Tomb of Dracula #10” wydanym w 1973 roku. Głównym bohaterem opowieści został Eric Brooks, którego matka została ukąszona i zabita przez wampira Deacona Frosta – kobieta była w ostatnim miesiącu ciąży. Dziecko udało się uratować i dzięki tej sytuacji Blade zyskał odporność na ugryzienia wampirów.

W dotychczas prezentowanej wersji filmowej (Blade: Wieczny łowca, Blade: Wieczny łowca II, Blade: Mroczna Trójca), Blade był dhampirem, czyli posiadał wiele nadludzkich zdolności (siła, szybkość, wytrzymałość). Był jednocześnie odporny na światło, lecz cierpiał na głód krwi. Dotychczas to Wesley Snipes wcielał się w Blade'a.

Blade film marvel

Warto sprawdzić:

Źródło: własne

Komentarze (73)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych