Iza Łęcka Iza Łęcka 15.07.2019 07:00
Bohaterowie Watch Dogs Legion w maskach
1065V

Watch Dogs Legion z permanentną śmiercią. Wyślemy rannych Anglików do więzienia

Ubisoft przedstawia kolejne kawałki układanki zatytułowanej Watch Dogs Legion. Twórcy tłumaczą mechaniki stworzone specjalnie do najnowszej przygody hakerów - jednym z interesujących systemów jest permadeath.

W Watch Dogs Legion nie otrzymamy jednego bohatera. Ubisoft postanowiło stworzyć system, który pozwala werbować do zespołu prawie wszystkich mieszkańców Londynu. Co ciekawe, nie oznacza to jednak, że każda postać przetrwa do zakończenia historii.

Watch Dogs Legion oferuje 20 różnych wariantów scenariusza

Ukończenie Watch Dogs Legion jest możliwe nawet staruszką, ale twórcy podkreślają, że nie każdy członek DedSec musi dotrwać do zakończenia opowieści. Francuzi zdecydowali się na permanentną śmierć, choć jest to jedna z możliwych opcji:

„Permadeath jest zawsze opcją dla graczy. Gdy Twoje zdrowie osiągnie wartość „zero”, wejdziesz w krytyczny stan. W tym momencie zawsze możesz się poddać i trafić do więzienia. Będziesz mógł systemowo uwolnić Operatorów, którzy trafili za kratki lub poczekać na ich uwolnienie. Jeśli nie zdecydujesz się poddać i będziesz walczyć dalej, wtedy zaryzykujesz śmiercią permanentną”.

Szczegóły wyjaśnił Clint Hocking - dyrektor kreatywny produkcji, który podkreśla złożoność systemu. W Watch Dogs Legion „każda misja, każda linia dialogu i każda scena” została napisana dla wszystkich postaci. Trzeba jednak mieć się na baczności, bowiem gdy stracimy jednego z przedstawicieli DedSec, zostaniemy zmuszeni wysłać na zadanie kolejnego bohatera.

Scenarzyści w najnowszym tytule przedstawią historię pojedynczych postaci, ale w głównej mierze opierają fabułę na grupie:

„Każda postać ma swoją historię pochodzenia – opowieść o tym, jak została zrekrutowana do DedSec, a gdy już znajdą się w Twoim zespole, główne misje i cała narracja gry jest historią DedSec jako zespołu i członkowie wspólnie pracują, by powstrzymać powstanie autorytarnego reżimu, który próbuje przejąć miasto”.

 

Więcej o Watch Dogs Legion:

Źródło: https://gamingbolt.com/watch-dogs-legion-permadeath-mechanics-detailed-every-mission-will-account-for-every-possible-character

Tagi: permamentna śmierć Ubisoft Watch Dogs Legion