Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.07.2019 21:30
Stark Gra o Tron
2585V

Prequel Gry o tron z konkretami. George RR Martin wypowiedział się o serialu

George RR Martin nie daje o sobie zapomnieć. Twórcy sagi „Pieśń lodu i ognia” postanowił wypowiedzieć się na temat opracowywanego serialu. HBO tworzy prequel „Gry o tron” i pisarz zdradził kilka ciekawostek.

George RR Martin nie jest bezpośrednio związany z najnowszą produkcją HBO, ale możemy podejrzewać, że pisarz jako twórca uniwersum jest jednym z doradców który ma okazję pomagać scenarzystom w przygotowaniu prequela „Gry o tron”.

Bloodmoon na pierwszym zdjęciu. Ruszyły prace nad prequelem „Gry o tron”

Prequel Gry o Tron - kogo zobaczymy w serialu?

Znany twórca podczas rozmowy z dziennikarzem Entertainment Weekly wypowiedział się na bardzo ciekawy temat – Martin zdradził kogo na pewno zobaczymy w nowej opowieści. W historii nie zabraknie Starków:

„Starkowie na pewno tam będą. I choć seria będzie poprzedzać przybycie smoków do Westeros, nie oznacza to, że inne znane istoty nie będą się po niej poruszać. Biali Wędrowcy są tutaj - lub jak nazywam ich w moich książkach Inni - i to będzie ich dotyczyć. Są także istoty takie jak wilkołaki i mamuty”

Wydarzenia rozgrywają się na wiele lat przed „Grą o tron”, więc nie możemy liczyć na znane twarze. W serialu możemy spodziewać się prezentacji wielu nowych królestw – Martin podkreślił, że choć w „Grze o tron” poznaliśmy siedem frakcji, to jednak wcześniej ziemie Westeros były znacznie bardziej podzielone – twórca wspomniał nawet o 100 rodach.

Prequel Gry o Tron - kogo zabraknie?

Martin jest przekonany, że w prequelu nie pojawią się Lannisterowie. Zamiast tego na pewno zobaczymy Casterly Rock, w którym jednak będzie rządził ród Casterly – to właśnie od nich swoją nazwę wzięła forteca. Oczekiwana przygoda podąży drogą „Gry o tron” i na ekranie zobaczymy wielu bohaterów – HBO podobno ponownie nie zdecydowało się na opowiedzenie wydarzeń z perspektywy jednej postaci. Autorzy kolejny raz pokażą akcję z oczu wielu wojowników.

Pisarz wypowiedział się także na temat potencjalnej nazwy – jego zdaniem „Najdłuższa noc” ma sens. "The Long Night" pojawiło się w ostatnich plotkach, lecz wciąż nie otrzymaliśmy ostatecznej informacji od HBO.  

Prequel „Gry o tron” przedstawi widzom mroczne czasy – na naszych oczach zgaśnie Era Herosów i narodzi się właśnie mrok. Twórcy sięgną po najgłębsze sekrety Westeros i lepiej poznamy przykładowo Białych Wędrowców (dowiemy się skąd pochodzą). Wśród tajemnic nie zabraknie konkretnych informacji dotyczących rodu Starków.

Prequel Gry o Tron - kiedy premiera?

Prace na planie pierwszego spin-offu „Gry o tron” trwają, jednak HBO wciąż nie potwierdziło informacji dotyczących premiery. Według doniesień opowieść ma zostać udostępniona szerokiej publiczności wiosną 2021 roku – w Sieci pojawiają się także informacje o końcówce 2020 roku, ale musimy pamiętać, że przed HBO daleka droga. Nadal nie zakończono prac nad pilotażowym odcinkiem, który będzie miał ogromny wpływ na rozwój całego prequela. Za reżyserię pierwszego epizodu odpowiada ​​SJ Clarkson („Star Trek”, „Jessica Jones”). 

Możemy jednocześnie potwierdzić, że w pierwszym prequelu „Gry o tron” na pewno zobaczymy:

  • Alex Sharp („The Curious Incident of the Dog in the Night-Time”)
  • Denise Gough („People Places & Things”, „Angels in America”)
  • Georgie Henley („The Chronicles of Narnia”, „Siostry”)
  • Ivanno Jeremiah („Black Mirror”, „Humans”)
  • Jamie Campbell Bower („Camelot”, „Sweeney Todd”)
  • Josh Whitehouse („Northern Souls”, „Alleycats”)
  • Naomi Ackie („Star Wars: Episode IX”, „Yardie”)
  • Naomi Watts („The Ring”, „King Kong”)
  • Sheila Atim („Harlots”, „Bounty Hunters”)
  • Toby Regbo („Mr. Nobody”, „Reign”)

Więcej o "Grze o tron":

Źródło: https://www.gamesradar.com/game-of-thrones-prequel-george-rr-martin-starks-new-series

Tagi: George R.R. Martin Gra o Tron prequel