Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.06.2019 14:09
Gra o tron 8
1061V

Gra o tron z nagrodą Emmy za scenariusz? HBO zgłosiło zakończenie serialu

Ponad 1,6 mln widzów „Gry o tron” podpisało petycję o ponownym nagraniu finałowego sezonu serialu. Mimo to HBO jest przekonane, że wielkie zakończenie opowieści zasługuje na nagrodę Emmy za scenariusz.

Nagrody Emmy są jedną z czterech najważniejszych nagród kulturalnych w Stanach Zjednoczonych. „Telewizyjne Oscary” są zawsze porównywane z Oscarami (film), Tony Awards (teatr) i Grammy Awards (muzyka).

7 seriali, które warto obejrzeć po Grze o Tron

Wspominam o tym nie bez powodu, ponieważ pochłaniacze seriali powoli zapominają już o zakończeniu „Gry o tron”, ale HBO postanowiło przypomnieć o ostatnim sezonie produkcji. Stacja jest przekonana, że to sławetne zakończenie zasługuje na nagrodę za scenariusz.

Stacja wysłała wniosek do Emmy, który oczywiście został zaakceptowany. Nie oznacza to, że historia z „Gry o tron” może znaleźć się na krótkiej liście ostatecznie nominowanych, ale fani serialu są zniesmaczeni całą sytuacją.

HBO jest przekonane, że ostatni epizod „Gry o tron” zasługuje na statuetkę za „Najlepszy scenariusz”. Zakończenie jest najwidoczniej zdaniem HBO najlepszym reprezentantem serialu, ponieważ przygoda została zgłoszona w aż trzech kategoriach – „The Iron Throne” ma również zachwycać za „Najlepsze zdjęcia” i „Najlepszą reżyserię”.

Stacja uważa, że „The Last of The Starks” (David Nutter) i „The Long Night” (Miguel Sapochnik) mogą zostać docenione za reżyserię, „The Last of The Starks" (David Franco) i „The Long Night" (Fabian Wagner)” za zdjęcia, a „The Long Night” i Ramina Djawadiego za muzykę. HBO zgłosiło kandydaturę Emilii Clarke (Najlepsza aktorka) oraz Kita Haringtona (Najlepszy aktor).

Rozdanie nagród Emmy odbędzie się 23 września.

Polecamy zapoznać się z naszymi recenzjami ostatniego sezonu "Gry o tron":

Źródło: https://winteriscoming.net/2019/06/10/game-thrones-submits-ballots-2019-emmy-awards/

Tagi: emmy game of thrones gra o tron hbo