George R.R. Martin potwierdza inne zakończenie Gry o tron

Filmy i seriale
8688V
George R.R. Martin potwierdza inne zakończenie Gry o tron
Wojciech Gruszczyk | 23.05.2019, 12:18

Blisko 1,5 miliona fanów „Gry o tron” podpisało się pod petycją dotyczącą ponownego przygotowania ósmego sezonu serialu HBO. Stacja nie zamierza nic z tym zrobić, ale George R.R. Martin w ostatniej wiadomości potwierdził, że nie będzie przyglądał się produkcji stacji.

George R.R. Martin nadal nie zakończył przygotowania ostatnich tomów „Gry o tron”. To właśnie z tego powodu scenarzyści HBO nie mogli korzystać z pracy pisarza i szósty sezon był przygotowany na oryginalnym scenariuszu z motywami „Uczty dla wron”, „Tańca ze smokami” i „Wichrów zimy”, a podczas przygotowania siódmego oraz ósmego sezonu autorzy otrzymali największą swobodę... Choć jednocześnie korzystali z niewydanych opowiadań.

George R. R. Martin: "nie ma umowy z HBO na wstrzymanie książek"

Blisko 1,5 miliona widzów nie potrafi pogodzić się z takim zakończeniem „Gry o tron” i zainteresowani proszą o przygotowanie zakończenia serialu na nowo. Nie możemy oczywiście liczyć, że HBO ugnie się pod naporem fanów, ale sytuację wykorzysta George R.R. Martin.

„Jak to się skończy? Słyszę, jak ludzie pytają. Takie samo zakończenie jak w serialu? Inne?

Więc.... tak. I nie. I tak. I nie. I tak. I nie. I tak.

Nie zapomnijmy, że pracuję w zupełnie innym medium niż David i Dan. Oni mieli sześć godzin na ostatni sezon. Spodziewam się, że te dwie ostatnie książki wypełnią 3000 stron rękopisu zanim skończę.... a jeśli potrzeba więcej stron, rozdziałów i scen, dodam je. I oczywiście efekt motyla też będzie; ci z Was, którzy śledzą ten blog, będą wiedzieć, że mówię o tym od pierwszego sezonu. Są postacie, które nigdy nie pojawiły się na ekranie, i inni, którzy zginęli w serialu, ale nadal żyją w książkach.... więc czytelnicy dowiedzą się, co stało się z Jeyne Poole, Lady Stoneheart, Penny i jej świnią, Skahaz Shavepatem, Arianne Martell, Darkstarem, Victarionem Greyjoy'em, Serem Garlanem the Gallantem, Aegonem VI i wieloma innymi postaciami, zarówno wielkimi, jaki małymi, których widzowie serialu nigdy nie mieli okazji się spotkać. I tak, będą jednorożce.... swego rodzaju...

Martin zadaje jeszcze ciekawe pytanie – serial czy książka przedstawi „prawdziwe” zakończenie? Pisarz uważa, że to głupie pytanie, ale to fani zadecydują, a później będą spierać się w Internecie z innymi sympatykami uniwersum. Wypowiedz pisarza nie pojawia się oczywiście bez przyczyny. Mężczyzna pewnie doskonale zdaje sobie sprawę, że opinie dotyczące zakończenia pracy HBO są różne, więc może teraz wykorzystać sytuację i stworzyć lepszą propozycję dla fanów.

Pytanie pozostaje tylko jedno – kiedy? Niestety, na to pytanie Martin nie zamierza odpowiedzieć.

Więcej o "Grze o Tron":

Źródło: George R.R. Martin

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych