Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 16.05.2019 09:52
Gra o Tron
5086V

George R. R. Martin: "nie ma umowy z HBO na wstrzymanie książek"

Na kolejną książkę z sagi "Pieśni lodu i ognia", na której bazuje serial "Gra o Tron" czekamy już prawie 8 lat. Niestety wygląda na to, że trzeba uzbroić się w jeszcze wiele cierpliwości.

George R. R. Martin, autor "Pieśni lodu i ognia" zdementował pogłoski, o których pisaliśmy ostatnio. Chodziło wtedy o wypowiedź aktora Iana McElhinneya. Mężczyzna powiedział w trakcie panelu dyskusyjnego na rosyjskim Epic Conie, że George R. R. Martin skończył już pisanie dwóch ostatnich książek ("The Winds of Winter" oraz "A Dream of Spring"). Wg Iana McElhinneya Martin wstrzymuje premierę kolejnych książek w związku z umową z producentami serialu.

George R. R. Martin może wstrzymywać wydanie kolejnych książek

George R. R. Martin napisał na swoim blogu, że słowa aktora nie są prawdziwe.

"Nie, The Winds of Winter ani A Dream of Spring nie są ukończone. Dream nawet jeszcze nie zacząłem. Nie zacznę pisać tomu siódmego, zanim nie ukończę tomu szóstego.

HBO nie poprosiło mnie, żebym opóźnił ich wydanie. Nie zrobił tego również David Benioff i Dan Weiss. Nie ma "umowy", by wstrzymywać książki. Zapewniam was, że HBO, David i Dan byliby zachwyceni, gdyby The Winds of Winter zostało opublikowane 4 czy 5 lat temu. A zdecydowanie nikt nie byłby tak zachwycony jak ja. Powiedziałem to już kilka razy wcześniej: nie wierzcie we wszystko, co czytacie w Internecie".

W lipcu minie 8 lat od wydania ostatniej części "Pieśni lodu i ognia", więc trudno się dziwić zniecierpliwieniu fanów. Szczególnie, że właśnie w tym czasie serial "Gra o Tron" odniósł niesamowity sukces. Niestety wygląda na to, że będziemy musieli jeszcze długo czekać na premierę kolejnych rozdziałów tej opowieści fantasy.

HBO kończy natomiast "Grę o Tron". Ostatni epizod serialu zostanie wyświetlony już w nocy z niedzieli na poniedziałek. W tym miejscu znajdziecie zwiastun finalnego epizodu. 

Źródło: https://www.polygon.com/game-of-thrones/2019/5/14/18623560/game-of-thrones-george-rr-martin-winds-of-winter-release-song-of-ice-fire-book-6-7-asoiaf

Tagi: