Tytus Stobiński Tytus Stobiński 25.06.2019 16:18
Bill Gates
1458V

Bill Gates nie jest zadowolony z sytuacji na rynku smartfonów

Bill Gates, czyli człowiek odpowiedzialny za założenie Microsoftu oraz zbudowanie jego potęgi, wypowiedział się na temat rynku smartfonów oraz systemów operacyjnych, jakie się na nim znajdują. 

Pamiętacie, jak Steve Ballmer wyśmiał publicznie pierwszego iPhone'a ze względu na brak klawiatury oraz jego cenę? Cóż można wiele mówić o produktach z nadgryzionym jabłkiem, ale te na rynku urządzeń mobilnych radzą sobie bardzo dobrze. Niestety, tego samego nie możemy powiedzieć o telefonach z systemem Windows Phone, który to 10 grudnia 2019 roku otrzyma ostatnią, historyczną aktualizację.

Huawei Mate X także nie trafi do sprzedaży w terminie. Rewolucja odwołana

Do sytuacji, jaka obecnie panuje na rynku smartfonów odniósł się Bill Gates, założyciel Microsoftu, który wyraźnie żałuje, że to właśnie Android walczy na rynku z iOS-em. Jeden z najbogatszych ludzi na świecie stwierdził wprost, że jakakolwiek decyzja, która wpłynęła na to, że to nie Microsoft toczy boje z Apple, była jego największym błędem w historii jego zarządzania firmą. 

Zwycięzca bierze wszystko. Nieważne, czy oferujesz połowę, czy też 90 procent aplikacji, które są u Twojej konkurencji. Jeżeli się tak dzieje, to zmierzasz do samozagłady. Poza Apple, jest tylko miejsce dla jednego, innego systemu operacyjnego. Ile tego będzie? 400 miliardów, które miałaby firma M, zamiast firmy G.

Niestety, jakakolwiek decyzja miała na to wpływ, to z pewnością Bill Gates już zawsze będzie pluł sobie w brodę, że to nie jego firma współrządzi w tym królestwie.

Warto przeczytać:

 

Tagi: Android Apple bill gates iOS Microsoft windows phone