Paweł Musiolik Paweł Musiolik 06.04.2019 23:17
iPhone XE od Apple
1812V

iPhone XE następcą modelu iPhone SE?

iPhone SE okazał się jednym z największych hitów sprzedażowych Apple'a ostatnich lat. Entuzjaści sprzętów z nagryzionym jabłkiem czekają na nowszy model, który zastąpiłby godnie mniejsze urządzenie w portfolio Apple.

Pogłoski na temat następny iPhone'a SE krążą po Sieci od kilkunastu miesięcy. Pierwotnie mówiono po prostu o iPhone SE2, później donoszono, że Apple w ogóle nie ma zamiaru wydawać nowej wersji mniejszego smartfona.

10 najlepszych darmowych gier logicznych na smartfony

Najnowsze pogłoski mówią jednak coś zupełnie innego. Co prawda nie dostaniemy nowego SE, ale zamiast niego, na rynek trafić ma iPhone XE. Mający 4,8-calowy wyświetlacz AMOLED smartfon, pozbawiony ma być ramek, choć Apple ze wcięcia w ekranie rzekomo ma nie zrezygnować.

Na pokładzie ma wylądować procesor Apple A12 Bionic lub jego nowszy model. Smartfon otrzyma pojedynczy aparat 12 Mpix z przysłoną ƒ/1.8, identyczny co w iPhone Xr. To, czym jeszcze wyróżnić ma się iPhone XE to aluminiowa obudowa, co jednak wykluczy bezprzewodowe ładowanie.

Jeśli iPhone XE trafi do sprzedaży, ma kosztować od 600 do 800 dolarów, zależnie od specyfikacji i konfiguracji. Jak wam się widzi takowy model?

Tagi: apple iphone iphone xe