Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.06.2019 13:53
Huawei Mate X
1022V

Huawei Mate X także nie trafi do sprzedaży w terminie. Rewolucja odwołana

Huawei Mate X podąża drogą Samsunga Galaxy Fold. Składany urządzenie nie zadebiutuje w terminie, więc najwięksi fani technologii nie będą mogli w najbliższym czasie wydać 10 000 zł na składany smartfon.

Jak wiadomo Samsung natrafił na spore problemy z Samsungiem Galaxy Fold. Urządzenie było testowane przez recenzentów, którzy wpadli na kilka błędów konstrukcyjnych. Teraz korpoacja walczy z błędami, z którymi prawdopodobnie musi także zmierzyć się Huawei.

Huawei w opałach. ARM musi zawiesić współpracę z chińskim gigantem

Huawei Mate X miał trafić do klientów w czerwcu, ale Chińczycy właśnie przełożyli premierę. Według oficjalnego komunikatu, korporacja chce się upewnić, że wrzuci na rynek dobrze działający sprzęt, który jednocześnie będzie gotowy na użytkowników. Huawei nie zamierza wrzucać na rynek produktu, który może zniszczyć reputację firmy.

Składany Huawei może wylądować w sklepach we wrześniu, ale według nieoficjalnych informacji dodatkowe testy Mate X to tylko jeden z powodów opóźnień. Jak wiadomo Huawei mierzy się z blokadą nałożoną przez prezydenta Stanów Zjednoczonych, a najnowszy smartfon Chińczyków miał być wyposażony w system Android, który jest już przystosowany do możliwości Mate X.

Rzecznik Huawei podkreślił, że korporacja chciałaby uruchomić Mate X z Androidem, ale jeśli nie będzie takiej możliwości to korporacja zdecyduje się na własny, rozwijany od lat system... Jednak trzeba mieć świadomość, że propozycja ma być gotowa dopiero za 6-9 miesięcy.

Więcej o Huawei:

Źródło: https://www.theverge.com/circuitbreaker/2019/6/14/18678795/huawei-foldable-phone-mate-x-launch-date-delayed-september

Tagi: Android huawei Huawei Mate X