Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.04.2019 13:44
iPhone od Apple w 2019
1146V

iPhone 2019 w 2 modelach z potrójnym aparatem. Znamy pierwsze szczegóły

Apple ma szykować przynajmniej dwa smartfony, które zostaną zaprezentowane w drugiej połowie roku. W Sieci wylądowały konkretne przecieki dotyczące urządzeń z potrójnym aparatem.

2019 rok będzie podobno niezwykle istotny dla Apple. Firma ma wrzucić na rynek trzy smartfony i dwa otrzymają na plecach potrójne kamery. Wcześniejsze przecieki potwierdzają Japończycy z witryny Macotakara, którzy jako pierwsi informowali o szczegółach iPhone'a 7.

iPhone XE następcą modelu iPhone SE?

Redakcja otrzymała konkrety dotyczące dwóch modeli – większy będzie zawierał 6,5-calowy ekran, a mniejszy 6,1-calowy wyświetlacz. Inżynierowie postawili podobno tym razem na OLED-y, które mają zapewnić fantastyczną jakość obrazu.

Ze względu na zaoferowanie potrójnego aparatu, Apple ma wrzucić na rynek minimalnie większy smartfon – 6,1-calowy będzie o około 0,15 mm, a 6,5-calowy o około 0,4 mm grubszy od iPhone'a XS. Warto jednak odnotować, że dzięki tej zmianie w obu modelach producentowi uda się zadbać o mniej wystąjący aparat (0,5 mm mniej w 6,1-calowej wersji, 0,25 mm mniej w 6,5-calowej wersji).

Dziennikarze donoszą także o szybkim ładowaniu za pomocą dołączonej 18-watowej ładowarki (USB-C). Sprzęty mają także skorzystać z bezprzewodowego ładowania Qi oraz działać niczym powerbank i oferować dzielenie się energią z przykładowo innym smartfonem lub słuchawkami.

Warto zwrócić uwagę, że jest to kolejny przeciek, który zwiastuje pojawienie się w iPhone'ach potrójnych aparatów. Dodatkowy obiektyw może pomóc Apple w rozwijaniu technologii rozszerzonej rzeczywistości.

Źródło: https://wccftech.com/iphone-2019-two-models-oled-with-triple-rear-cameras/

Tagi: apple iphone iphone 2019