Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 22.06.2019 16:47
Halo Infinite z beta testami
725V

Halo Infinite z fazami beta przed premierą

Po prezentacji najnowszej części Halo na E3 2019 twórcy podzielili się kilkoma ciekawymi informacjami, które powinny zainteresować wyczekujących fanów cyklu. 

Halo Infinite przy okazji premierowej prezentacji wywołało skrajnie mieszane uczucia. W jednej grupie byli ci, którzy nie kryli zachwycenia next-genowym projektem od Microsoftu, a w opozycji do nich stoją wyśmiewający wygląd gry i zarzucający jej brak przełomu (jak na grę, która ma być furtką dla Scarlett).

Halo Infinite na Project Scarlett. Fantastyczny zwiastun pokazuje next-genową grę

343 Industries postanowiło przekazać kilka wiadomości związanych z planami odnośnie do tytułu. Na stronie Halo Waypoint pojawił się nowy wpis, który zdradza trzy ciekawe elementy, nad którymi pracują twórcy gry! 

Pisząc o Halo Infinite, ekipa prowadząca portal zamieściła wszystkie najważniejsze informacje w formie krótkiego i przejrzystego akapitu "What We Know So Far", a więc...

Co wiemy do tej pory:

  • Data premiery: Gra pojawi się na wszystkich urządzeniach z rodziny Xboxa, włączając w to Project Scarlett oraz Windows PC, w 2020 roku.
  • Czas akcji: Gra będzie kontynuowała historię Master Chiefa i zacznie się jakiś czas po zakończeniu Halo 5: Guardians
  • LAN: Halo Infinite przewidziano wsparcie LAN-a
  • Splitscreen: Podział ekranu został zaimplementowany i już funkcjonuje w grze
  • Back in Black: W grze będą czarne podkoszulki!
  • Programy testów: "Loty próbne" rozpoczną się na małą skalę i będą powoli rozszerzane, aż do dnia premiery
  • Programy testów na PC: Dla graczy komputerowych testy rozpoczną się nieco później, ale traktujemy ich jako pełnoprawnych członków społeczności
  • SR 152: Wszyscy, którym udało się osiągnąć SR 152 w Halo 5: Guardians otrzymają dowód uznania w nadchodzącej grze.
  • Pro Team: Istnieje i funkcjonuje wewnętrzny, profesjonalny zespół w Halo Infinite

Reasumując

Powyższe informacje mogą nastrajać optymizmem. Wygląda na to, że 343 Industries chcą trafić do jak największego grona odbiorców - stąd decyzja dotycząca implementacji podziału ekranu, a także podkreślenie znaczenia graczy z PC. 

Ważną wiadomością są też testy próbne przed premierą gry. Na ten moment, jak widać wyżej, nie wiadomo o nich za wiele. Nie ma sensu szacować ich zakresu, ani nawet wstępnej daty startu. Warto jednak założyć, że najprawdopodobniej rozpoczną się dopiero w przyszłym roku

Na więcej informacji wciąż musimy poczekać, ale biorąc pod uwagę dbałość zespołu twórców o swoją witrynę i kontakt z fanami, możemy spodziewać się systematycznych wieści.

Materiały z gry

Twórcy postanowili przygotować dodatkową niespodziankę dla fanów. Jak podkreślają, zawsze w parze z dużym ogłoszeniem, wydawany jest Press Kit, który następnie ląduje w rękach dziennikarzy. Teraz zdecydowali o tym, aby wszystkie materiały zamieścić na swoim forum. Znajdziecie tam mnóstwo tapet, gifów, banerów, a także grafik koncepcyjnych. Jeśli jesteście zainteresowani, koniecznie odwiedźcie ten temat na forum

Halo Infinite pojawi się na Xbox One, Xbox Scarlett oraz PC już w przyszłym roku. 

Jesteś fanem serii Halo? Sprawdź także:

 

Źródło: Halo Infinitehttps://www.dualshockers.com/halo-infinite-beta-flights-xbox-pc/

Tagi: 343 Industries Halo Infinite Microsoft

Nie przegap