Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.06.2019 20:57
Master Chief z Halo: The Master Chief Collection
2060V

Halo: The Master Chief Collection na PlayStation 4? Taki podobno był plan Microsoftu

Wyobrażacie sobie kolekcję gier z serii Halo na PlayStation 4? Pewnie nie, ale według założyciela Kinda Funny, Microsoft w swoim czasie rozważał przygotowanie nowej wersji przygód Master Chiefa, a w przyszłości gry korporacji z Redmond mogą trafić na PlayStation 5.

Tytułem wstępu na pewno muszę podkreślić, że nie jest to potwierdzona wiadomość, ale po przeczytaniu informacji na ComicBook przypomniała mi się pewna sytuacja. Na początku roku rozmawiałem z jednym z pracowników amerykańskiego oddziału Microsoftu, który wspomniał o planach giganta z Redmond – firma chce zapewnić swoje gry na „wszystkie urządzenia”, a gdy dopytałem, czy w tym gronie znajduje się także PlayStation, to usłyszałem tylko „na wszystkie”.

Wielkie połączenie PlayStation i Xboksa? Szef PlayStation mówi wprost „nie ma takiego scenariusza”

Natomiast teraz do sytuacji w pewien sposób odniósł się Colin Moriarty – były dziennikarz IGN zajmujący się marką PlayStation, który jest jednocześnie założycielem kanału Kinda Funny. Moriarty podczas Sacred Symbols: A PlayStation Podcast wspomniał o pewnej ciekawostce – Microsoft miał kilka lat temu rozważać przeniesienie Halo: The Master Chief Collection na PlayStation 4.

Do sytuacji oczywiście nie doszło, ale dziennikarz jest przekonany, że Amerykanie brali pod uwagę przygotowanie nowej edycji kolekcji. Redaktor podkreślił, że nie będzie specjalnie zaskoczony, gdy w przeciągu następnych lat zobaczy gry Microsoftu na PlayStation 5.

Pewnie jeszcze w 2016 roku nikt nie uwierzyłby w taki scenariusz, jednak nie możemy zapomnieć, że Microsoft chce trafić ze swoimi tytułami do jak najszerszego grona odbiorców, na Nintendo Switchu już raczkuje Xbox Live i chociaż nie możemy liczyć na takie atrakcje w przypadku PlayStation 4/5 (sytuację wyjaśnił szef PlayStation), to pewnie niektórzy mogą sobie wyobrazić scenariusz, w którym gry Amerykanów debiutują na japońskiej platformie. Jak wiadomo Sony oraz Microsoft nawiązały już początkową współpracę, która ma działać na wielu szczeblach – na starcie w temacie chmury oraz SI.

Polecamy:

Źródło: https://comicbook.com/gaming/2019/06/14/halo-the-master-chief-collection-ps4-xbox/

Tagi: 343 Industries Halo: The Master Chief Collection Microsoft Game Studios