Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.06.2019 09:36
Gears 5 Marcus
3730V

Gears of War i Halo na PlayStation 5? Phil Spencer komentuje doniesienia

Wielkie hity Microsoftu na konsolach Sony? Na taki scenariusz aktualnie nie możemy liczyć. Sytuację postanowił skomentować Phil Spencer, który wyjaśnił, że nadal niezbędne jest posiadanie własnej platformy.

Microsoft systematycznie zbliża Xboksa One do komputerów osobistych, a ostatnie ruchy sugerowały nawiązanie dość niespodziewanych relacji. Firma udostępniła Xbox Live na Nintendo Switchu, a jednocześnie rozpoczęła wielką współpracę z Sony.

Phil Spencer wie, co napędza sprzedaż konsol

Czy w tej sytuacji możemy liczyć na pojawienie się hitów Microsoftu na Nintendo Switchu lub PlayStation 5? W ostatnich dniach pojawiły się plotki, według których Amerykanie planowali wrzucić swoje tytuły na PS4, więc sytuację postanowił wytłumaczyć Spencer.

Szef marki Xbox podczas rozmowy z dziennikarzem Kotaku został zapytany wprost – czy Gearsy trafią na PlayStation 4?

„Tak więc dzisiaj ludzie mówią: "Idziesz w third-party?". Cokolwiek to oznacza. Ale idea, że jesteśmy firmą platformową nadal jest prawdziwa i myślimy o tym, jak infrastruktura platform może się rozwijać. Uważamy, że posiadanie najpotężniejszej konsoli na świecie, posiadanie wspaniałego Xboksa w domu, jest dla nas bardzo ważnym elementem.”

Spencer został także zapytany o sprawę z Nintendo Switchem – na urządzeniu raczkuję Xbox Live i na konsoli pojawiają się gry Microsoftu:

„Same gry są niezwykle ważne dla graczy i osób grających. Ale zapewnienie, że masz połączony ekosystem z graczami, gdzie ludzie zapisują rozgrywkę, ich stan i posiadają listę przyjaciół, a wszystko działa płynnie pomiędzy każdym systemem – na wszystkich sprzętach, na których chcą grać – jest niezwykle ważne. Nie ma innych systemów, do których moglibyśmy się udać dzisiaj.”

Dzisiaj na Nintendo Switchu mamy Xbox Live, dzięki czemu możemy połączyć te społeczności. I mamy, jak zauważyłeś, pewną liczbę franczyz, które zostały tam wysłane. Ale w końcu uważamy, że posiadanie rodzimej platformy w domu przez lata będzie miało kluczowe znaczenie dla kontynuowania naszej wizji tego, gdzie powinna być platforma do gier.”

Jak widać – przynajmniej aktualnie – Microsoft nie widzi możliwości uruchomienia swoich gier na innej platformie. Amerykanie zawsze chcą posiadać swój Xbox Live (tak jak na Nintendo Switchu), ale już wcześniej Sony zapowiedziało, że nie zamierza uruchamiać innej usługi na swojej konsoli.

Dodatkowe informacje o działaniach Microsoftu:

Źródło: https://kotaku.com/phil-spencer-on-xbox-s-unusual-strategy-working-with-s-1835652509

Tagi: microsoft PlayStation PlayStation 4 playstation 5 sony xbox xbox one