Tytus Stobiński Tytus Stobiński 13.06.2019 10:01
Keanu Reeves
3460V

Fan z prezentacji Cyberpunk 2077 nie chce Edycji Kolekcjonerskiej gry. Miał za to inny pomysł

Pamiętacie jak podczas konferencji Microsoftu, gdzie zaprezentowano najnowszy materiał z Cyberpunk 2077, jeden z ludzi krzyknął do znajdującego się na scenie Keanu Reevesa, że "zapiera dech w piersiach"? 

Jak już wspominał Wam Wojtek, za sprawą materiału wideo, który obiegł internet - twórcy zaoferowali Peterowi Sarkowi darmową kopię Edycji Kolekcjonerskiej Cyberpunk 2077. Był to miły gest i przede wszystkim bardzo fajny przykład dobrego marketingu w czasie rzeczywistym. Jak jednak się okazało, główny "sprawca" całego zajścia odmówił przyjęcia podarku.

Cyberpunk 2077 rozbił bank. CD Projekt wart 1,5 mld więcej i rekordowa wycena

Zamiast tego, Peter poprosił CD Project RED o coś innego. Jego życzeniem, było finansowe wsparcie dla jednego ze dziecięcych szpitali, ponieważ Sark uznał, że to tak naprawdę będzie "zapierające dech w piersiach". Nie wszyscy jednak zaakceptowali propozycję youtubera, zarzucając mu brak taktu i pokazując, że istnieje różnica między darmowym egzemplarzem gry, a finansowym wsparciem placówki. Inni internauci stanęli w jego obronie, a pozostała część stwierdziła, że jego działanie zmusza Redów do wpłaty, by nie stracili oni dobrego PR-u w oczach ludzi.

Wówczas, okazało się, że w 2007 roku Peter stracił siostrę, która przebywała na oddziale szpitala dziecięcego. Wyjaśnił rozgniewanym ludziom, że akcja nie ma na celu zaszkodzeniu developerowi, a jedynie wsparcie dla miejsca, które do końca starało się pomóc jego 17-letniej siostrze. 

Warto również przeczytać:

Prezentacja figurki z Cyberpunk 2077. V będzie zdobił jaskinie graczy

Cyberpunk 2077 jest ogromny. Keanu Reeves spędził 15 dni na nagraniach.

Cyberpunk 2077 bez zabezpieczeń antypirackich. Gra w 18 językach

Tagi: