Tytus Stobiński Tytus Stobiński 06.06.2019 14:51
Metro Exodus
952V

Metro Exodus szybciej poza Epic Games Store? Microsoft zdradza szczegóły

Wypuszczone w lutym bieżącego roku Metro Exodus w wersji na komputery osobiste miało mieć roczną ekskluzywność na rzecz Epic Games Store. Do sieci trafiła jednak ciekawa informacja, która być może zmieni ten stan rzeczy.

Wprowadzenie otwartego świata do serii Metro okazało się strzałem w dziesiątkę. Grę chwalono w niemal każdym aspekcie, a likwidacja tunelowej budowy świata również przyjęła się z ciepłym przyjęciem. Jedynym aspektem, który budził kontrowersje i niezadowolenie graczy, była informacja, że gra będzie czasowo ekskluzywna dla sklepu Epic Games Store. Ta, wedle zapewnień miała zakończyć się rok po premierze tytułu. Być może jednak, posiadacze pecetów, a przynajmniej Ci którzy korzystają z Windows Store - nie będą musieli czekać tak długo. 

Metro Exodus wiedzie prym tylko na konsolach

Strona Metro Exodus w sklepie Microsoftu została zaktualizowana o datę premiery na 9 czerwca. Jest to o tyle ciekawe, że tego dnia odbędzie się konferencja "zielonych" na tegorocznej edycji targów E3. Istnieje więc szansa, że firma szykuje się do niespodzianki podczas swojego eventu. Jaki byłby powód takiego obrotu spraw? Ostatnimi czasy w sieci pojawiały się informacje, jakoby sprzedaż pecetowej wersji najnowszej części serii Metro nie była zadowalająca, a większość zarobionych pieniędzy pochodzi z edycji na PlayStation 4 oraz Xboksa One. 

Warto przeczytać:

Dwa fabularne DLC do Metro Exodus
Deep Silver walczy z nielegalnymi kluczami z Metro Exodus

 

Tagi: 4A Games Deep Silver Metro Exodus