Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.04.2019 09:30
blokada kluczy do Metro Exodus
1625V

Metro Exodus z nielegalnymi kluczami. Deep Silver blokuje kupione kody

Niemiłą niespodziankę przygotował Deep Silver dla graczy pecetowych, którzy kupili klucze aktywacyjne do Metro Exodus z nielicencjonowanych sklepów third-party.

Deep Silver twierdzi, że legalna sprzedaż kluczy Steam na Metro Exodus prowadzona była wyłącznie w ramach HumbleBundle oraz sklepu Razer.

Metro Exodus z New Game +

Pozostałe klucze Steam zostały już dezaktywowane a Metro Exodus skasowano z biblioteki graczy, którzy skusili się na ich zakup.

"Pewna liczba kluczy została pozyskana w nielegalny sposób przed ogłoszeniem ekskluzywnej umowy z Epic Games. W związku z kryminalnym charakterem pozyskania tych kluczy, zostały on dezaktywowane i włączenie oraz ponowne pobranie Metro Exodus nie jest już w ich przypadku możliwe.

Jeśli kupiliście takie nielicencjonowane klucze, to namawiamy o zwrócenie się do ich sprzedawców z żądaniem zwrotu pieniędzy" - wyjaśnia Deep Silver we wpisie na Steam.

Przy okazji wydawca przypomniał, że Metro Exodus będzie dostępne w sprzedaży na Steam po dniu 14 lutego 2020 roku. Wszystko w związku z tymczasowym statusem ekskluzywnym na Epic Store, który będzie obowiązywać przez rok.

Tagi: 4A Games Deep Silver Metro Exodus