Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.05.2019 16:21
Metro Exodus
1527V

Metro Exodus zostanie rozszerzone przez 2 fabularne DLC. Znamy szczegóły

4A Games zdradziło plany dotyczące fabularnych dodatków do Metro Exodus. Gracze mogą szykować się na dwie zróżnicowane historie, które pozwolą odwiedzić nowe miejsca. Poznajcie plany deweloperów.

Metro Exodus trafiło na rynek 15 lutego i jeszcze przed premierą otrzymaliśmy wstępne informacje dotyczące dodatków. Firma właśnie zdradziła szczegółowe informacje dotyczące przygotowywanych historii.

Epic Mega Sale w Epic Games Store. 40 zł za darmo i zniżki do 75%

Metro Exodus to zamknięta opowieść, która oczywiście może być w pewnym momencie rozbudowana, ale autorzy w przypadku dodatków postanowili skupić się na nowych bohaterach. Gracze mogą szykować się na dwa, fabularne DLC  – pierwszy zostanie opublikowany latem, a drugi nadejdzie na początku 2020 roku.

Metro Exodus fabularne DLC

„The Two Colonels” (lato) to historia pułkownika Khlebnikov, który w Sylwestra stara się za wszelką cenę wrócić do swojego domu, gdzie czeka na niego syn Kirill. Wydarzenia zaprowadzą graczy do Novosibirska, gdzie jednak ludzie każdego dnia walczą o przetrwanie, starają się przeciwstawić mutantom, a rządzący pewnego dnia zostaną zmuszeni do podjęcia drastycznych działań. Będzie to „klasyczna, oparta na historii rozgrywka w serii Metro”, która zapewni liniowy rozdział, zupełnie nową broń (miotacz ognia) oraz klaustrofobiczne lokacje.

„Sam’s Story” (początek 2020 roku) to opowieść amerykańskiego żołnierza, który przed zrzuceniem bomb na Moskwę znajdował się w ambasadzie. Mężczyzna marzy o powrocie do swojej ojczyzny, gdzie ma nadzieję spotkać swoją rodzinę. Będzie to sandboxowa historia, w której wykorzystamy nawet Aurorę.

Więcej informacji oraz pierwsze materiały zostaną opublikowane w przyszłości. Jak widać autorzy w tym wypadku chcą zadowolić dosłownie wszystkich graczy – fanów „klasycznego Metro” oraz sympatyków nowoczesnego podejścia do zabawy.

Warto spojrzeć:

Tagi: 4A Games Deep Silver Metro Exodus

Nie przegap