Paweł Musiolik Paweł Musiolik 22.05.2019 17:02
Metro Exodus
2277V

Metro Exodus najlepiej sprzedaje się na konsolach. Wyniki na EGS "trzeba przemilczeć"

Metro Exodus jest sukcesem. THQ Nordic pochwaliło się, że gra sprzedaje się najlepiej w całej historii firmy i już teraz zarabia na siebie. Największy udział mają w tym konsole.

Metro Exodus zadebiutowało w połowie lutego 2019 roku na konsolach i PC-tach. 4A Games szybko pochwaliło się dobrymi wynikami sprzedaży, ale dokładnych danych nie poznaliśmy. THQ jednak zdradziło, że koszty produkcji zwróciły się praktycznie od razu.

Nowe Metro powstaje? Twórcy 4A Games rozwijają nowy tytuł AAA

Dzisiaj w trakcie konferencji dla inwestorów, Lars Wingefors, szef THQ Nordic zdradził, że Metro Exodus sprzedaje się wyjątkowo dobrze w cyfrowej dystrybucji, a najlepsza sprzedaż jest na konsolach (choć tu nie zdradził, który sprzęt wypada lepiej).

Co z PC-tami? Tutaj sprawa jest...ciekawa. Wingefors nie był zadowolony z umowy na wyłączność z Epic Games, które kupiło sobie Metro Exodus na określony czas. Umowę jednak podpisała inna spółka, więc szef nie miał nic do gadania (jakkolwiek dziwnie to nie brzmi).

Ostatecznie, Wingefors miał dobre przeczucia. Metro Exodus w EGS sprzedaje się marnie. Na tyle, że podczas konferencji padły słowa:

O wynikach na EGS wolę nie mówić. Zdradzę jedynie tyle, że sprzedaż na początku roku była odrobinkę lepsza, niż oczekiwano.

Co było wypowiedziane przy akompaniamencie kompletnej rezygnacji. Jak więc widać, fanboje Epica mają twardy orzech do zgryzienia. Forowali oni chętnie informacje, że gry na EGS sprzedają się wyjątkowo dobrze i wszyscy są zadowoleni. Co w tym przypadku okazuje się bujdą na resorach. Najważniejsze, że Gaben i Steam mają utarte nosy, prawda?

Tagi: 4A Games Deep Silver Metro Exodus pc PlayStation 4 xbox one