Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 25.05.2019 19:40
Star Ocean: First Departure Remaster
1202V

Star Ocean: First Departure R oficjalnie zapowiedziane!

To już oficjalne! Star Ocean: First Departure dostanie wersję HD, którą będą mogli sprawdzić posiadacze konsol PlayStation 4 lub Nintendo Switch!

Fani serii gier Star Ocean dostali świetny prezent od Square Enix. Firma ogłosiła właśnie, że trwają prace nad portem kultowego remastera z PlayStation Portable. Zdecydowanie warto się nim zainteresować.

Star Ocean: The Last Hope na nowym zwiastunie. Gra zajmuje na PS4 44GB i oferuje opcje graficzne jak z PC 

Pierwotnie

Postaram się rozjaśnić sytuację osobom, które nie miały nigdy wcześniej styczności z serią. Dziś, w trakcie trwania Star Ocean Program, Square Enix zapowiedziało wydanie Star Ocean: First Departure R. Rzeczony tytuł ma być portem gry Star Ocean: First Departure z PlayStation Portable.

Projekt zadebiutował na PlayStation Portable 27 grudnia 2007 roku w Japonii (a rok później na całym świecie) i został ciepło przyjęty przez fanów gatunku jRPG. W grze wcielaliśmy się w jednego z członków ekspedycji badawczej na planecie Roak. Naszym zadaniem było rozwikłać interesującą zagadkę i, jak to w grach tego typu bywa, nie mogło zabraknąć wyższego celu. W tym przypadku musieliśmy zapobiec ogromnej, międzygalaktycznej wojnie. 

Co warto jednak dodać, Star Ocean: First Departure to remake sam w sobie! Tytuł, który ukazał się ponad dekadę temu, był odnowioną wersją Star Ocean! Pierwotnie gra ukazała się w... 1996 roku i tylko na Super Famicom!

First Departure R 

Reasumując, dostaniemy nie tylko port gry z 2007 roku, ale właściwie odnowioną przygodę sprzed 23 lat! Jestem pewien, że zdania na temat takiego ruchu ze strony wydawców będą podzielone, jednak zdecydowanie warto czekać na ten tytuł, jeśli jeszcze się w niego nie grało. Fabuła jest niezwykle angażująca.

Przy okazji ogłoszenia dostaliśmy także wizerunki trzech protagonistów. Wszystkim możecie przyjrzeć się w galerii pod newsem. Niebiesko-włosy rycerz to Roddick Farrence, dziewczyna w różowych włosach to Millie Chliette, a blondyn z ogonem nosi imię Dorne Murtough. Każdy jest na swój sposób charakterystyczny. 

Na ten moment wciąż niewiele wiadomo o zapowiedzianym wydaniu. Nie dostaliśmy ceny, ani nawet przybliżonej daty premiery. Twórcy obiecali jednak, że wkrótce pojawi się więcej informacji na temat Star Ocean: First Departure R. Bardzo możliwe, że będzie to miało miejsce podczas wystąpienia firmy na E3. 

Trzeba wspomnieć także o zapowiedzi nowych mechanik, ale niestety na tym kończąc, ponieważ nie dostaliśmy żadnych precyzyjnych informacji odnośnie do tego, na czym miałyby polegać. 

Gra ma trafić wyłącznie do posiadaczy konsol PlayStation 4 i Nintendo Switch! Biorąc pod uwagę przeszłość serii, decyzja nie może nikogo zaskakiwać. 

Warto przeczytać również:

 

 

Źródło: https://www.theverge.com/2019/5/25/18639559/microsoft-xbox-one-s-purple-fortnite-limited-edition-specs-pricing-leak

Tagi: Square Enix Star Ocean: First Departure