Paweł Musiolik Paweł Musiolik 30.04.2019 16:53
Square enix zatrudnia nowych pracowników
621V

Square Enix mocno inwestuje w Eidos Montreal i Square Enix Montreal

Square Enix zamierza mocno zainwestować w swoje zachodnie studia mieszczące się w Kanadzie. Eidos Montreal i Square Enix Montreal w najbliższym czasie mają zatrudnić ponad 100 osób.

Square Enix do tej pory skupiało się bardziej na japońskiej części swojej firmy. Nie powinno to nikogo dziwić, sprzedaż japońskich marek ma się znacznie lepiej niż chociażby debiut Shadow of the Tomb Raider. Wtopa ostatniej odsłony zrestartowanej serii o Larze Croft nie będzie jednak gwoździem do trumny dewelopera.

E3 2019. Lista konferencji – daty i godziny

W dzisiejszej informacji prasowej Square poinformowało, że Eidos Montreal, które ostatnio kończyło właśnie Shadow of the Tomb Raider, zatrudni ponad 100 nowych ludzi, podobnie zresztą jak Square Enix Montreal. Ta druga ekipa wcześniej zajmowała się grami mobilnym (seria Go).

Eidos dodatkowo rozbuduje swoje biura o nowe 10 000 metrów kwadratowych, przebudowując pozostałą część studia (łącznie budynek pochwali się 65 tysiącami metrów kwadratowych). Nowe pomieszczenia pozwolą na utworzenie studia zajmującego się motion capture, a także fotogrametrią w pełnym wymiarze.

EIdos Montreal aktualnie pomaga ekipie Crystal Dynamics w tworzeniu The Avengers Project - ogromnego projektu, który dla Square jest wyjątkowo ważny i prawdopodobnie pojawi się jako jedna z pierwszych gier nowej generacji konsol. Być może nową zajawkę zobaczymy w trakcie tegorocznych targów E3.

Źródło: https://wccftech.com/square-enix-expanding-heavily-its-montreal-studios/

Tagi: eidos montreal Square Enix square enix montreal

Nie przegap