Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 11.05.2019 16:30
Persona 5: The Royal logo
1066V

Persona 5 Royal. Mnóstwo elementów z rozgrywki na nowym wideo

Twórcy Persony podzielili się ostatnio najnowszym filmem, który przedstawia garść elementów z nadchodzącego Persona 5 Royal. Jest na co czekać!

Persona 5 Royal to pozycja, która dla fanów cyklu jest obowiązkowa. Na jej premierę przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, ale Atlus nie zamierza dać zapomnieć o swojej nadchodzącej produkcji i niedawno otrzymaliśmy ciekawy materiał, który prezentuje sporo elementów z gry. 

Persona 5 The Royal oficjalnie. Zwiastun i data premiery nowej wersji cenionej gry

Czym będzie wersja Royal?

Jak zapowiadają twórcy, Persona 5 Royal będzie ulepszonym wydaniem pierwotnej wersji Persona 5, a wszystkie nowe elementy zostaną zawarte w ramach podstawowej kampanii. 

Teraz, w odróżnieniu od wcześniejszej wersji, gracze będą mieli okazję przeżyć również trzeci semestr szkoły. Pojawią się więc nowe wydarzenia, bohaterowie, a także nieznane wcześniej misje. Największą nowością będzie jednak Kasumi Yoshizawa, czerwonowłosa dziewczyna, która odegra niebagatelną rolę w nadchodzącym, rozszerzonym wydaniu uwielbianego tytułu. 

Jak mogliśmy się dowiedzieć, dołączy ona do grupy "Złodziei Serc", która to jest bardzo dobrze znana wszystkim fanom serii. Będzie to miało oczywisty wpływ na przebieg fabuły, która zmieni się względem tej, którą znaliśmy wcześniej. 

Zmianom ulegnie także oprawa audiowizualnaPersona 5 Royal zaoferuje rozszerzoną o nowe utwory ścieżkę dźwiękową i odmienioną czołówkę. Jeśli chodzi o aspekt graficzny, to dużą zaletą będzie wsparcie dla rozdzielczości 4K (oczywiście, tylko dla PlayStation 4 Pro). Twórcy zapowiedzieli przy tym poprawę modeli postaci i otoczenia. 

Nowy materiał

Prawie sześciominutowe wideo pozwala  przyjrzeć się kilku nowym scenom fabularnym, aktywnościom oraz potworom, z którym przyjdzie nam się mierzyć w grze. 

Już na samym początku, Atlus prezentuje nową bohaterkę, wspomnianą wcześniej Kasumi Yoshizawa. Widzimy ją podczas kilku, typowych scen fabularnych, a także w akcji - w trakcie pojedynku. Dzięki temu wiemy, jak będzie wyglądał ekran starć w najnowszej odsłonie.

Druga część udostępnionego materiału pozwala nam przyjrzeć się nowemu obszarowi, który wzorowano na tokijskim Kichijoji. Co więcej, twórcy dali nam wgląd w mini gierki, jak na przykład bilard i rzutki. 

Ostatnim elementem, który zaprezentowano, są lochy i ich nowa zawartość. Widzimy tam znanego i lubianego protagonistę, który ponownie został uwięziony przez złego Igora. 

Kiedy premiera?

Na nią przyjdzie nam niestety poczekać. Mieszkańcy Japonii będą mogli zagrać w Persona 5 Royal już 31 października 2019, lecz na zachodzie produkcja pojawi się najwcześniej w przyszłym roku kalendarzowym

Gra pojawi się oczywiście jako tytuł wyłącznie na PlayStation 4 i, co ważne, do kupienia będzie tylko jako całość. Twórcy zapowiedzieli już, że nie będzie możliwości nabycia samych rozszerzeń w formie DLC dla posiadaczy podstawowej wersji projektu.

Jeśli interesuje Cię Persona, to sprawdź także: 

Źródło: https://twinfinite.net/2019/05/persona-5-royal-new-video/

Tagi: Atlus Persona 5 Royal Sega

Nie przegap