Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.04.2019 22:00
Persona 4 next-geny
1475V

Persona 3 i Persona 4 mogą trafić na aktualną generację. Persona 5 z fantastycznym wynikiem

Atlus ma najwidoczniej ogromne plany na rozwój marki Persona. Firma rozważa przerzucenie Persona 3 i Persona 4 na kolejne urządzenia, a jednocześnie otrzymaliśmy bardzo pozytywne informacje dotyczące Persona 5.

Pierwsi gracze zapoznali się z Persona 5 już we wrześniu 2016 roku. Gra jest od tego czasu dostępna wyłącznie na PlayStation 4 i PlayStation 3, ale według ostatnich plotek, Atlus pracuje nad przeniesieniem historii na Nintendo Switcha.

Persona 5: The Royal zapowiedziana na PlayStation 4

Japończycy nie są jeszcze gotowi na konkretne zapowiedzi (te nadejdą pod koniec roku), ale już teraz firma pochwaliła się świetnym wynikiem – Persona 5 odnotowała sprzedaż na poziomie 2,4 mln egzemplarzy.

Naoto Hiraoka, producent wykonawczy produkcji, wspomniał, że gra została bardzo dobrze przyjęta przez dziennikarzy, zgarnęła kilka nagród i zebrała pozytywne opinie od graczy. Możemy mieć nadzieję, że firma zamierza wycisnąć z tej historii dodatkowe soki i faktycznie projekt zawędruje na Nintendo Switcha.

Należy jednak zwrócić uwagę, że Atlus patrzy nie tylko na Persona 5. Hiraoka podczas dyskusji z dziennikarzem GNN Gamer wspomniał, że firma rozważa przeniesienie Persona 3 i Persona 4 na aktualną generację. Deweloper podkreślił, że jego studio słyszy głosy graczy, którzy chcieliby zagrać we wspomniane pozycje na nowych sprzętach, jednak przynajmniej aktualnie Atlus nie ma nic do ogłoszenia.

Wydarzenie zatytułowane Persona Super Live 2019 odbędzie się 24-25 kwietnia.

Źródło: https://gamingbolt.com/persona-3-and-4-ports-to-current-gen-consoles-will-be-explored-by-atlus

Tagi: Atlus Deep Silver persona 3 persona 4 Persona 5