Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.05.2019 20:01
Cyberpunk Red
6122V

Cyberpunk Red ma datę premiery. Gra będzie powiązana z Cyberpunk 2077

Zespół Mike’a Pondsmitha w końcu przedstawił datę premiery Cyberpunk Red. Produkcja jest przygotowywana we współpracy z CD Projekt RED, które opracowuje Cyberpunk 2077. W przynajmniej jedną z tych produkcji zagramy jeszcze w 2019 roku.

Mike Pondsmith nie zamierza zmarnować okazji. Twórca Cyberpunk 2020 już w styczniu 2018 roku zapowiedział przygotowanie Cyberpunk Red, czyli rozbudowanej wersji swojego klasycznego, papierowego RPG-a.

Cyberpunk 2077 zapewni większą nieliniowość rozgrywki od Wiedźmin 3: Dziki Gon

Cyberpunk Red ma datę premiery

Amerykanin nie ukrywa, że od lat współpracuje z CD Projekt RED, by mieć pewność, że Cyberpunk 2077 zapewni oczekiwaną przez graczy jakość i w odpowiedni sposób rozwinie jego uniwersum. Pondsmith działa jako doradca, który jednak ma głowę na karku, ponieważ autor w ciekawy sposób wykorzysta nadciągającą grę Polaków.

1 sierpnia 2019 roku zadebiutuje Cyberpunk Red, który jest czymś na wzór rozbudowanej-zaktualizowanej wersji Cyberpunk 2020. R.Talsorian Games postanowiło przygotować alternatywną historię, a system będzie współpracował z wcześniej wydanym tytułem.

Sytuacja jest bardzo interesująca, ponieważ możemy liczyć na ciekawe powiązanie Cyberpunk RED i Cyberpunk 2077:

„Współpracujemy z CD Projekt RED, aby upewnić się, że jest to jeden spójny wszechświat. Mike Pondsmith regularnie konsultuje się w sprawie gry wideo. Zasoby są współdzielone w celu zapewnienia spójnej wizualizacji.”

Cyberpunk Red i CD Projekt RED

Czy można to rozegrać lepiej? Gracze w sierpniu zapoznają się z Cyberpunk Red, całym światem, poznają pierwsze smaczki, a później... Wsiąkną w świat Cyberpunk 2077? Jeśli faktycznie możemy tutaj mówić o wielkiej kooperacji, to może data premiery papierowego RPG jest wymowna i faktycznie gra CD Projekt RED zadebiutuje pod koniec aktualnego lub na początku następnego roku?

Mogę śmiało przypuszczać, że nawet sama nazwa Cyberpunk Red nie jest przypadkowa... W końcu dobrze się kojarzy z Polakami. R.Talsorian Games wykonało dobrą robotę i teraz pozostaje tylko czekać na pozytywne informacje dotyczące rozgrywki.

Cyberpunk Red w Polsce?

R.Talsorian Games nie zamierza oczywiście na własną rękę przygotowywać tłumaczenia Cyberpunk Red. Firma nie zajmuje się lokalizacją, ale chętnie skorzysta z pomocy zewnętrznych firm – przykładowo Copernicus Corporation opracowuje właśnie Wiedźmina RPG od R.Talsorian Games, więc możemy mieć nadzieję, że rodzima ekipa zajmie się także Cyberpunkiem.

Co warto przeczytać:

Źródło: Twitter

Tagi: