Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 22.04.2019 16:10
Rozbudowany arsenał w Cyberpunk 2077 pozwoli wyróżnić się na tle innych gier, twierdzi pracownik CD Projekt
3617V

Rozbudowany arsenał w Cyberpunk 2077 pozwoli wyróżnić się na tle innych gier, twierdzi pracownik CD Projekt

CD Projekt RED, jak zapewnił w wywiadzie dla hiszpańskiego serwisu AreaJugones odpowiedzialny za questy Mateusz Tomaszkiewicz, dokłada wiele starań, by gunplay w Cyberpunk 2077 był możliwie jak najlepszy. Pomóc w tym mają nowe mechaniki, które -- jego zdaniem -- są "bardzo dobre".

Tomaszkiewicz w rozmowie z hiszpańskim serwisem przyznał, że CD Projekt RED ma zamiar przedstawić w Cyberpunk 2077 bardzo rozbudowany arsenał giwer. Co więcej, studio dokłada też starań, by możliwie jak najprzyjemniejszy był sam gunplay. Jak jednak szybko zadeklarował, nie oznacza to wcale, że na dalszy tor zejdą elementy RPG. Nic z tych rzeczy, a nawet wręcz przeciwnie - zróżnicowany arsenał pozwoli poszerzyć jeszcze bardziej zakres swobody graczy.

Cyberpunk 2077 może stać się najbardziej dochodową grą w historii

Chciałbym odnieść się do jednego z ostatnich pytań i dodać, że nasza gra to w pierwszej kolejności RPG, a system walki z perspektywą FPP jest czymś dodanym do tego gatunku. W tym sensie gameplay Cyberpunk pozwala na przechodzenie misji na wiele sposobów i sądzę, że na tym polega największa różnica. Chodzi nie tylko o aspekty shootera, ale też o to, jak zostały one zaimplementowane, by dać ci więcej swobody w wyborze własnej drogi. Przygotowaliśmy sporą liczbę mechanik bazujących na tym koncepcie, których jeszcze nie ujawniliśmy.

Poruszając ten sam wątek, dodał też:

Ponadto pracujemy nad tym, by dostarczyć dobry i sprawiający przyjemność system walki. Przygotowaliśmy rozbudowany arsenał, który pozwoli naszej grze wyróżnić się na tle innych. Nie wiem, czy pamiętasz, ale w poprzednim demie pokazaliśmy inteligentne karabiny, a to coś, czego nie widuję zbyt często we współczesnych FPS-ach. Jeśli chodzi o gameplay, mamy też pomysły i inne rzeczy, które nie są jeszcze gotowe i próbujemy je dodać, bo będą bardzo dobre.

Cyberpunk 2077 ukaże się na PC, PS4 i Xbox One. Gra nie ma jeszcze wyznaczonej daty premiery, ale pojawi się w tym roku na E3.

Źródło: https://areajugones.sport.es/2019/04/20/cyberpunk-2077-es-una-mezcla-de-elder-scrolls-y-deus-ex-entrevista-a-cd-projekt/

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077