Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.04.2019 09:32
Cyberpunk 2077 bohaterowie
3254V

Premiera Cyberpunk 2077 nadciąga. CD Projekt RED szuka ważnego specjalisty

CD Projekt RED szykuje się do premiery Cyberpunk 2077. Firma poszukuje „menadżera do spraw wydań”, którego zadaniem będzie zadbanie o debiut najważniejszych produkcji polskiego studia. Plotki o ujawnieniu daty na E3 nie wydają się przesadzone.

Cyberpunk 2077 – nadciąga data premiery

CD Projekt RED wyraźnie szykuje się do ujawnienia daty premiery Cyberpunk 2077. Firma na swojej stronie poszukuje „menadżera do spraw wydań” („release manager”), którego zadaniem będzie wspieranie CD Projekt RED w bieżących i nadciągających projektach oraz branie udziału w koordynacji wszystkich globalnych wydań produktów.

Nowy pracownik zajmie się między innymi: aktywną częścią całego procesu wprowadzenia produktu na rynek, kontaktem z globalnymi menadżerami do spraw wydań produktu w celu zapewnienia udanej premiery, koordynacją komunikacji i kluczowych terminów między różnymi grupami rozwoju oraz wydawcy, tworzenie i zarządzanie listą kontrolną wydań, czy też planowanie, koordynacja, kontrola jakości i proces certyfikacji zewnętrznej na wielu platformach i produktach.

Jednym zdaniem: pracownik zajmie się tym, by nowe gry CD Projekt RED trafiły do wszystkich graczy.

Cyberpunk 2077 – to kiedy poznamy datę?

CD Projekt RED nie bez powodu zapowiedział swoje przybycie na E3 2019. Na imprezie w Los Angeles na pewno zobaczymy polskich deweloperów, którzy powinni przywieźć nowy fragment rozgrywki lub też kolejny zwiastun.

Czy będzie to dobry moment na datę premiery? Jak najbardziej. Kampania marketingowa Cyberpunk 2077 już ruszyła. Firma systematycznie przypomina o swoim istnieniu, więc trudno nie odnieść wrażenia, że nadciąga „ten dzień”.

Cyberpunk 2077 – kiedy zagramy?

Jeśli wszystkie plotki zostaną potwierdzone, to pod koniec przyszłego roku możemy zagrać na PlayStation 5 oraz nowym Xboksie. To wydarzenie jest istotne dla CD Projekt RED, które zapewne ze względu na potencjalną liczbę klientów nie zrezygnuje z aktualnej generacji.

To właśnie z tego powodu wielu znawców branży uważa, że Cyberpunk 2077 powinien zadebiutować na początku 2020 roku. Będzie to istotny termin z dwóch powodów: gracze nie będą jeszcze myśleć wyłącznie o next-genach oraz firma otrzyma już pierwsze wyniki sprzedaży do 31 marca (koniec roku fiskalnego). Biorąc pod uwagę wspomniane czynniki – ujawnienie daty premiery dna E3 2019 wydaje się naprawdę sensowne.

Cyberpunk 2077 – na PlayStation 5 i nowym Xboksie?

Jednym z wciąż pojawiających się tematów związanych z premierą Cyberpunk 2077 są oczywiście next-geny. CD Projekt RED nie ukrywa, że gra może trafić na nowe konsole:

„Tak, ma szansę i wręcz jest taki można powiedzieć plan. Myśmy już powiedzieli publicznie, że nasza technologia jest tworzona z myślą o kolejnej generacji. W związku z tym, jeżeli mielibyśmy szansę, w pewnym momencie, wydać Cyberpunka na kolejnej generacji, jeżeli tak by się złożyło, to pewnie byśmy tego chcieli”

W rezultacie możemy mieć pewność, że kiedyś zagramy w polską produkcje na nowych sprzętach, ale podkreślam – ze względu na ogromną bazę użytkowników PlayStation 4 i Xboksa One, trudno wyobrazić sobie, by firma zrezygnowała z tych graczy.

Cyberpunk 2077 – w każdym sklepie

CD Projekt RED nie zamierza uczestniczyć w ostatniej „bitwie o graczy na PC” i firma wrzuci Cyberpunk 2077 do wszystkich sklepów. To właśnie dzięki temu oczekiwany tytuł trafi do jak największej grupy odbiorców.

„Naszym celem jest udostępnienie Cyberpunk 2077 jak największej liczbie graczy na wybranej przez nich platformie.”

Źródło: https://gamingbolt.com/cyberpunk-2077-developers-looking-to-hire-a-release-manager

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077