Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.04.2019 18:44
Geralt w Wiedźmin 3
14684V

Wiedźmin 3 stracił blisko 10 godzin zawartości. Dodatki zostały zmniejszone o 50%

CD Projekt RED zapewnił graczom ogromną opowieść w Wiedźminie 3: Dziki Gon i studio rozszerzyło wydarzenia przez przygotowanie dwóch fabularnych, wielkich dodatków. Pierwotnie autorzy planowali stworzyć jeszcze więcej treści, ale zdecydowano się skrócić historie.

CD Projekt RED skupia się teraz niemal wyłącznie na Cyberpunk 2077. To najważniejszy projekt rodzimej ekipy, który zostanie ponownie zaprezentowany na E3 2019.

CD Projekt RED ogłosiło otwarcie swojego sklepu

Twórcy jednak nie zapominają o swoim poprzednim hicie. W sprawie Wiedźmin 3: Dziki Gon oraz dodatków Wiedźmin 3: Dziki Gon - Krew i Wino i Wiedźmin 3: Dziki Gon - Serca z Kamienia wypowiedział się twórca poziomów Miles Tost.

Wiedźmin 3: Dziki Gon zdaniem twórcy poziomów stracił około 10 godzin zawartości. Autorzy zdecydowali się w znaczący sposób zmniejszyć Wyspy Skellige, które zostały zmniejszone o dosłownie jedną trzecią. Co ciekawe, w tym miejscu miały odbyć się ważne sceny fabularne, ale ze względu na zrezygnowanie z terenów, wydarzenia zostały rozrzucone po całym świecie.

To właśnie z tego powodu w niektórych, pustych miejscach pojawiają się ukryte skarby – autorzy chcieli w taki sposób wynagrodzić samodzielną eksplorację, ale jak wiadomo wielu graczy narzeka na ten element.

Istotne zmiany pojawiły się także w przypadku rozszerzeń. Wiedźmin 3: Dziki Gon - Krew i Wino i Wiedźmin 3: Dziki Gon - Serca z Kamienia straciły dosłownie 50% zawartości, ponieważ autorzy w pewnym momencie zorientowali się, że koncepcja jest zdecydowanie za duża do zwykłych dodatków. Każda opowiść mogłaby przypominać pełną grę. W Krew i Wino pojawił się już nawet zarys dodatkowych zadań oraz unikalna scena romantyczna.

Czy możemy w tej sytuacji narzekać? Raczej nie. Ukończenie Wiedźmin 3: Dziki Gon z dodatkami zajmuje około 75 godzin, a jeśli zdecydujecie się wycisnąć z trzech przygód wszystkie soki, to musicie poświęcić blisko 195 godzin...

Źródło: https://www.gamestar.de/artikel/the-witcher-3-dlcs-addons-50-prozenz-geplante-inhalte-herausschneiden,3341868.html

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Wiedźmin 3: Dziki Gon