Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.05.2019 19:05
GTA 5
1537V

GTA 5 przeżywa drugą młodość na Twitchu. Zasługa odpowiednich serwerów

GTA 5 jest wciąż rozchwytywane przez graczy, ale produkcja Rockstar dość niespodziewanie powróciła na szczyt najchętniej oglądanych produkcji. Jest to możliwe, dzięki odpowiednim serwerom, które zachęcają graczy do odgrywania ról.

Fenomen Grand Theft Auto V prawdopodobnie nigdy się nie skończy. Gra Rockstar systematycznie notuje dobre wyniki w rankingach sprzedaży, ale jak widać widzowie nawet kilka lat po premierze chętnie oglądają rozgrywkę innych graczy.

GTA 6 na PlayStation 5 i Xbox Anaconda. Gra ma zaprowadzić nas do kilku miast

GTA 5 stało się trzecią najchętniej oglądaną grą na Twitchu dzięki serwerom, które pozwalają graczom odgrywać role poszczególnych mieszkańców Los Santos. W ciągu jednego miesiąca tytuł zanotował sześciokrotnie lepsze rezultaty na platformie.

Analitycy z Newzoo badają popularność produkcji w ujęciu ich oglądalności na Twitchu i YouTubie – hit Rockstar powrócił na szczyt notując wzrost z 9 mln godzin do 58,2 mln godzin. Taki wielki boom jest możliwy dzięki między innymi serwerowi NoPixel, który wykorzystuje specjalną modyfikację – 32 graczy trafia na mapę i wciela się w jedną z postaci niezależnych.

Zainteresowanie NoPixelem jest ogromne – gracze chcący dołączyć do zabawy muszą wypełnić ankietę i oczekiwać na „wolny slot”, a nawet w tej sytuacji nie mają pewności, że trafią do gry. Niektórzy decydują się na zainwestowanie pieniędzy i przekazanie deweloperom datków, ale to tylko przerzuca ich na „wyższe miejsce na liście oczekujących”.

Sytuacja jest o tyle zaskakująca, że GTA 5 zdołało pobić nawet Apex Legends.

Co warto przeczytać?

GTA 5 powrót na szczyt 1

GTA 5 powrót na szczyt 2

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2019-05-02-gta-v-becomes-third-most-watched-game-on-twitch-thanks-to-role-playing-server

Tagi: grand theft auto v Rockstar Rockstar North

Nie przegap