Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.05.2019 20:31
GTA 6 trafi na PS5 i Xbox Anaconda
8886V

GTA 6 na PlayStation 5 i Xbox Anaconda. Gra ma zaprowadzić nas do kilku miast

Rockstar pracuje już nad tajnym projektem, którym według przecieków jest Grand Theft Auto 6. W Sieci nie brakuje plotek, według których deweloperzy skupiają się wyłącznie na next-genach, by mieć pewność, że GTA 6 zapewni odpowiednią jakość.

Red Dead Redemption 2 zadomowiło się już na rynku, więc najwidoczniej w kolejnych miesiącach będziemy karmieni kolejnymi plotkami, domysłami oraz przeciekami dotyczącymi nowej gry Rockstar. Według informatorów mistrzowie pracują już nad GTA 6.

Były pracownik Rockstar przyznaje się do pracy nad Grand Theft Auto 6

GTA 6 = next-gen

Rockstar ma w przypadku Grand Theft Auto 6 skupić się wyłącznie na nowej generacji. Nie jest to raczej specjalne zaskoczenie biorąc pod uwagę, że urządzenia mają trafić na rynek już w przyszłym roku, ale firma podobno w ogóle nie rozważała pracy na PlayStation 4 i Xboksie One. Deweloperzy chcieli mieć pewność, że będą mogli znacząco podnieść poziom jakości pozycji względem GTA 5 i od początku gra jest rozwijana z myślą o next-genach.

Niektórym firmom trudno byłoby zrezygnować z ogromnej bazy graczy z aktualnej generacji (blisko 150 mln?), jednak akurat Rockstar nie musi się martwić o sprzedaż. Jak wiadomo Grand Theft Auto 5 nadal cieszy się kapitalnym zainteresowaniem... Choć pierwotna edycja gry zadebiutowała w 2013 roku.

Grand Theft Auto 6 w kilku miastach?

Najnowsze plotki sugerują coś naprawdę interesującego – Rockstar postanowił tym razem nie tylko stworzyć ogromny świat, ale jednocześnie tytuł pozwoli graczom zwiedzić kilka miast. W planach deweloperów znajduje się podobno Liberty City i Vice City, ale zespół patrzy przychylnie także na przykładowo Blaine County z San Andreas.

Gigantyczny świat nie musi być dostępny od razu. Rockstar podobno chce rozbudowywać grę wrzucając nowe miasta – jeśli te doniesienia zostaną potwierdzone, to będziemy mogli mówić o prawdziwej rewolucji.

GTA 6 historia od „dilera do narkotykowego barona”?

Informator postanowił podzielić się nawet szczegółami dotyczącymi fabuły. Gracze mają teraz rozpocząć przygodę jako mały diler, ale cała opowieść ma zmierzać do jednego – stworzenia prawdziwego, narkotykowego imperium:

"Tytuł uczyni cię swego rodzaju narkotykowym baronem. Zaczniesz jako mały diler w Liberty City wykonujący dziwne prace i drobne kradzieże, a w końcu będziesz pracować w Vice City, gdzie dołączysz do słynnego gangu. Otrzymasz szansę opiekowania się biznesem w Liberty City, a następnie wrócisz do Vice City i wkrótce staniesz się narkotykowym baronem”.

Gra ma jednocześnie czerpać garściami z Red Dead Redemption 2 oferując między innymi znany system dialogów – w sumie wykorzystanie tej mechaniki nie jest specjalnie zaskakujące, ponieważ koncepcja sprawdza się w każdym najmniejszym calu.

GTA 6 to kiedy ta premiera?

Zdaniem mężczyzny GTA 6 ma trafić na rynek pod koniec 2020 roku... Wraz z PlayStation 5. Trudno uwierzyć w takie cuda? Pewną ciekawostką jest na pewno pochodzenie powyższych przecieków – konkretami podzielił się informator, który wcześniej zaprezentował dokładne szczegóły PlayStation 5 przed oficjalną wiadomością od Sony (wywiad Marka Carny'ego z Wired).

Co warto przeczytać?

Źródło: https://www.newsweek.com/gta-6-leak-liberty-vice-city-san-andreas-1410557

Tagi: