Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.04.2019 18:46
Minecraft Noch
948V

Microsoft odsuwa twórce Minecrafta. Notch nie został zaproszony na imprezę z okazji 10-lecia gry

Minecraft już w przyszłym miesiącu będzie obchodził swoje 10-lecie. Gra wciąż angażuje graczy z całego świata, którzy chętnie będą uczestniczyć i obserwować wielkie wydarzenie Microsoftu. Na imprezie z okazji okrągłej rocznicy zabraknie Markusa "Notcha" Perssona.

17 maja 2009 roku odbyła się premiera Minecrafta. Microsoft postanowił przygotować wielką imprezę, na której pojawią się wszyscy zaangażowani w rozwój gry deweloperzy, jednak na liście zaproszonych gości zabrakło ojca sukcesu.

Z Minecrafta usunięto wszystkie informacje o jego twórcy

Markus "Notch" Persson jest założycielem studia Mojang i to właśnie on jest jednym z twórców kultowego Minecrafta. Mężczyzna sprzedał swoją firmę Microsoftowi za 2,5 mld dolarów i od pewnego momentu amerykańska korporacja stara się sprawić, by gracze zapomnieli o deweloperze.

Firma w ubiegłym miesiącu wymazała informacje o Notchu z ekranu startowego Minecrafta, a teraz twórca nie został zaproszony na uroczyste świętowanie 10-lecia gry. Gigant z Redmond postanowił wytłumaczyć sytuację – zdaniem Microsoftu „uwagi i opinie” Perssona nie odzwierciedlają stanowiska korporacji.

Jest to naprawdę interesująca sytuacja, jednak szczerze mówiąc byłbym mocno zaskoczony, gdyby Amerykanie świętowali tę uroczystość z Notchem. Jak wiadomo Markus wielokrotnie w dość mocnych słowach wypowiadał się o wizji Microsoftu.

Co warto zobaczyć?

Źródło: https://www.dualshockers.com/minecraft-notch-not-invited-10-year-anniversary-event/

Tagi: 4J Studio / Mojang Microsoft Game Studios minecraft

Nie przegap