Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 04.04.2019 07:55
Minecraft
1022V

Minecraft najlepiej sprzedającą się grą w historii PC. Cały czas ogromna popularność

O grze, którą Microsoft wykupił od Notcha za ok. 2,5 mld dolarów nie jest już tak głośno jak kilka lat temu, ale prawda jest taka, że Minecraft cały czas cieszy się ogromną popularnością.

Minecraft to cały czas kura znosząca złote jajka. Wersja pecetowa Minecraft sprzedała się już w ponad 30 milionach kopii od momentu premiery w 2009 roku. To najlepszy rezultat sprzedaży w wydawniczych dziejach na PC.

Na wszystkich platformach Minecraft rozszedł się w nakładzie 154 mln kopii (to dane z października 2018 roku, więc obecnie pewnie sporo zaniżone). Co chyba najciekawsze - do gry co miesiąc wraca 91 milionów użytkowników (przynajmniej taką liczbą chwali się Microsoft).

Warto powiedzieć, że w tym wyniku nie zawiera się ok. 150 mln pecetowych kopii sprzedanych w Chinach przez Tencent. Microsoft nie uwzględnia w tym wyniku również sprzedaży z systemów cyfrowej dystrybucji App Store i Google Play. Gdyby zsumować te wyniki, to wychodzi na to, że Minecrafta kupiło do dzisiaj ponad 250 mln osób z całego świata.

Tagi: 4J Studio / Mojang Microsoft Game Studios Minecraft

Nie przegap