Paweł Musiolik Paweł Musiolik 28.03.2019 11:17
Markus "Notch" Persson
4359V

Z Minecrafta usunięto wszystkie informacje o jego twórcy

Microsoft postanowił usunąć z Minecrafta ostatnie wspominki o autorze gry — Markusie "Notchu" Perssonie. Zmiana pojawiła się we wczorajszej aktualizacji.

Być może nie każdy o tym wie, ale za stworzenie Minecrafta odpowiedzialny jest szwedzki programista — Markus Persson, znany szerzej jako Notch, który założył studio Mojang AB. Po ogromnym sukcesie, jaki odniosła gra, Persson opuścił Mojang po tym, jak firma została kupiona przez Microsoft za 2,5 miliarda dolarów.

Minecraft w wersji mobilnej bije rekordy

Od tamtego momentu, firma rozwija Minecrafta pod sztandarem Microsoftu. Ostatnia aktualizacja wydana 27 marca odcięła jednak grę od jego oryginalnego twórcy. Do tej pory na ekranach ładowania pojawiały się informacje, że twórcą gry jest Notch. Co nie powinno nikogo dziwić.

Mojang jednak wzmiankę usunęło i teraz w żadnym miejscu nie ma informacji, kto dał życie Minecraftowi. Niektórych to oburzy (słusznie), inni świętują. Dlaczego? Persson w zachodnich mediach jest persona non grata za swoje niezgodne z lewicowym mainstreamem poglądy. Dostawało mu się m.in. za popieranie heteroseksualnych parad czy napisanie na Twitterze "Dobrze jest być białym", które w opinii lewej strony jest wyrazem rasizmu.

Do aktualnej sytuacji Notch się jeszcze nie odniósł i nie wiadomo czy w ogóle ma zamiar.

Tagi: 4J Studio / Mojang Microsoft Game Studios Minecraft notch