Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.04.2019 09:39
Warcraft 3 ReForge
1726V

BlizzCon powraca. Blizzard zapowiada swoją wielką imprezę

Blizard nie rezygnuje ze swojego święta. W listopadzie najwięksi fani korporacji znowu pojawią się na BlizzConie, podczas którego zobaczymy nowe produkcje szykowane przez korporację.

Ubiegłoroczny BlizzCon był dla Blizzarda dość... Kłopotliwy. Podczas wydarzenia nie zobaczyliśmy Diablo 4, a zamiast tego firma ujawniła Diablo Immortal i dosłownie wywołała burzę.

Overwatch z opcją tworzenia trybów oraz bohaterów. Blizzard zapowiedział Warsztat

Teraz korporacja powraca i może skupić się w głównej mierze na uniwersum WarCrafta – w końcu będzie to dobry moment na upamiętnienie 25. rocznicy sagi i pewnie podczas wydarzenia poznamy ostateczne szczegóły dotyczące Warcraft III: Reforged.

Kiedy odbędzie się BlizzCon?

BlizzCon odbędzie się w dniach 1-2 listopada w kalifornijskim Anaheim Convention Center, a wejściówki na imprezę trafią do sprzedaży w dwóch transzach: 4 maja (sobota) oraz 9 maja (czwartek). Standardowo fani mogą liczyć na między innymi panele dyskusyjne z udziałem twórców oraz zawody e-sportowe na najwyższym poziomie.

Imprezę w kilku słowach zapowiedział J. Allen Brack, prezes Blizzard Entertainment:

„Od lat konwent BlizzCon jest dla członków społeczności Blizzarda niczym drugi dom. To miejsce spotkań, gdzie zawiązują się nowe przyjaźnie i rozkwitają stare znajomości. Z radością będziemy podczas tegorocznej edycji BlizzConu gościć wszystkich naszych nowych i powracających fanów, z którymi będziemy wspólnie świętować i którym przedstawimy najnowsze wieści dotyczące poczynań Blizzard Entertainment”.

W przypadku esportowych wydarzeń możemy liczyć na: Hearthstone Global Finals stanowiące punkt kulminacyjny inauguracyjnego roku rozgrywek Hearthstone Grandmasters, finały mistrzostw świata Overwatch World Cup, epickie, globalne finały StarCraft II World Championship Series, a także finały rozgrywek World of Warcraft Arena World Championship oraz pierwsze światowe finały World of Warcraft Mythic Dungeon International.

Blizzard przedstawił nawet trzy typy wejściówek na BlizzCon:

Kolejną nowością w tym roku jest BlizzCon Portal Pass – osobna wejściówka, która zapewnia dodatkowe korzyści, m.in. dostęp do Festynu Lunomroku podczas nowego, odbywającego się w przeddzień konwentu wydarzenia Noc na Festynie. Wejściówka Portal Pass obejmuje również szereg udogodnień, m.in. możliwość znalezienia się w gronie pierwszych fanów, którzy wejdą na teren konwentu w piątek i sobotę, preferencyjne miejsca parkingowe, osobny punkt rejestracyjny oraz oddzielną kolejkę do kontroli bezpieczeństwa, dedykowany salonik, gdzie będzie można wypocząć w czasie trwania konwentu i spotkać się z pracownikami Blizzarda – a to jeszcze nie koniec atrakcji!

Obok wejściówki Portal Pass dostępna będzie standardowa wejściówka BlizzCon Pass, obejmująca dostęp do wszystkich konwentowych atrakcji dostępnych dla publiczności (jak w latach ubiegłych), a także możliwość uczestnictwa w atrakcjach poprzedzających BlizzCon. Kolacja dobroczynna również powraca w ramach BlizzConu 2019! Opcja ta umożliwia fanom spotkanie i rozmowę z twórcami i artystami oraz innymi pracownikami Blizzarda podczas odbywającej się w swobodnej atmosferze kolacji charytatywnej organizowanej w przeddzień konwentu. Opcja ta zapewnia także wstęp na BlizzCon oraz wszystkie korzyści zawarte w opcji Portal Pass. Tak jak miało to miejsce w latach poprzednich, zyski z blizzconowej kolacji dobroczynnej 2019 zostaną przekazane na rzecz szpitala dziecięcego CHOC, który chroni i promuje troskę o zdrowie oraz samopoczucie najmłodszych.

Wszystkie trzy rodzaje wejściówek będą dostępne do nabycia podczas obu etapów sprzedaży. W przeciwieństwie do lat poprzednich nie będzie osobnego etapu sprzedaży dla blizzconowej kolacji dobroczynnej. Pierwsza transza wejściówek trafi do sprzedaży 4 maja (sobota), o godzinie 19:00 czasu polskiego, zaś druga – 9 maja (czwartek), o godzinie 4:00 czasu polskiego. Sprzedaż prowadzona jest przez serwis internetowy AXS (szczegółowe informacje dotyczące systemu poczekalni AXS oraz przydatne wskazówki dot. procesu dokonywania zakupów znaleźć można na stronie www.blizzcon.com). Ceny wejściówek to 229 USD w przypadku opcji BlizzCon Pass, 550 USD w przypadku opcji BlizzCon Portal Pass oraz 750 USD w przypadku blizzconowej kolacji dobroczynnej (do wszystkich cen należy doliczyć stosowne podatki i możliwe opłaty dodatkowe).

Należy zaznaczyć, że wszystkie trzy opcje zakupu wejściówek obejmują blizzconowe gadżety cyfrowe (zostaną one zapowiedziane w terminie późniejszym), a także możliwość wyboru pamiątkowej figurki kolekcjonerskiej – potężnego siepacza orków lub piechura ludzi – przygotowanej z okazji 25. rocznicy sagi Warcraft.

Co warto przeczytać?

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Blizzard blizzcon Diablo Starcraft Warcraft