SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.03.2019 13:53
Hearthstone Wyjście z cienia logo
515V

Hearthstone Wyjście z cienia zapowiedziane. Znamy szczegóły DLC

Blizzard nie przestaje rozwijać Hearthstone. Twórcy właśnie zapowiedzieli kolejne rozszerzenie i nowe karty trafią do graczy już na początku kwietnia. Poznaliśmy konkretne szczegóły dotyczące nowej zawartości.

Hearthstone jest rozwijany od 2014 roku. Od tego czasu gra systematycznie otrzymuje nowe zestawy kart, które wprowadzają do produkcji nowe mechaniki. Nie inaczej jest w przypadku najnowszej zawartości.

Nowy bohater w Overwatch

Hearthstone Wyjście z cienia skupia się na nowej koalicji superzłoczyńców. W grze pojawi się „liga zła” i cała zawartość trafi do zainteresowanych już 9 kwietnia – dodatek będzie jednocześnie dostępny na komputerach osobistych oraz urządzeniach mobilnych.

Rozszerzenie zaoferuje graczom „nikczemne mechaniki”, które zostały dokładnie przedstawione przez deweloperów:

 • KAŻDY POPLECZNIK POTRZEBUJE SŁUGUSA – W Lidze Z.Ł.A. nikt nie siedzi bezczynnie!

  • Poplecznicy to członkowie Ligi Z.Ł.A. odpowiadający za mokrą robotę.

   • Poplecznikiem Trzęsibrzucha, Króla Kradziejów jest Szubrawiec Ligi Z.Ł.A. Ten stronnik łotra dodaje do ręki gracza dwóch losowych Sługusów w ramach Kombinacji.

  • W Wyjściu z cienia gracze znajdą pięcioro Sługusów, czyli stronników 1/1 z przydatnymi Okrzykami bojowymi.

   • Przykładowo, Koboldzia sługuska ma Okrzyk bojowy, który zadaje celowi 2 pkt. obrażeń.

 • DOBRY PLAN GWARANCJĄ SUKCESU – Intrygi to zaklęcia, które stają się tym silniejsze, im dłużej pozostają w ręce gracza.

  • Intryga Złagaty w podstawowej wersji zadaje 1 pkt obrażeń. Z każdą turą, podczas której gracz ma ją w ręce, obrażenia będą rosnąć. Wystarczy zaczekać na odpowiedni moment, aby pochwycić wroga w tę pułapkę!

 • KARCIANE NAWIĄZANIA – Nasi złoczyńcy knują i kombinują nie od dzisiaj, więc nie powinno nikogo dziwić, że niektóre z ich kart wyglądają... znajomo. Zaklęcie kapłana Zakazane słowa sprawia, że gracz wydaje całą swoją manę, aby zniszczyć stronnika, którego atak odpowiada kosztowi wydanej many lub jest mniejszy. Ta karta to nawiązanie do Zakazanego kształtowania z Przedwiecznych Bogów.

 • PODWÓJNA PODŁOŚĆ – Przeciwnik może oberwać dwa razy dzięki zaklęciom z nowym słowem kluczowym Dwuczar. Gdy zaklęcie z Dwuczarem zostanie rzucone, do ręki zagrywającego zostanie dodana jego kopia.

  • Leśna odsiecz to zaklęcie z Dwuczarem druida, które przyzywa pięć Drzewców 2/2, a także dodaje kopię tego zaklęcia do ręki gracza. Dzięki temu można przyzwać kolejną armię Drzewców do obrony magicznego miasta.

Gracze mogą również szykować się na nowy rozdział przygody – historia zostanie opublikowana w maju. Pierwszy rozdział opowieści będzie darmowy, a pozostałe kupimy za 19,99 euro lub w cenie 700 sztuk złota za rozdział.

Blizzard aktualnie rekrutuje do ligi „Z.Ł.A” i od 5 kwietnia gracze, którzy przedpremierowo zalogują się na serwery otrzymają darmową legendarną kartę.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: blizzard Blizzard Entertainment Hearthstone Hearthstone Wyjście z cienia