Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.04.2019 08:00
Overwatch warsztat
734V

Overwatch z opcją tworzenia trybów oraz bohaterów. Blizzard zapowiedział Warsztat

Blizzard nie rezygnuje z rozwoju Overwatch, ale pewnie nikt nie spodziewał się, że firma zapewni nam możliwość tworzenia własnej zawartości. Studio właśnie testuje Warsztat, który wkrótce trafi na PlayStation 4, Xboksa One oraz komputery osobiste.

Overwatch trafił na rynek w maju 2016 roku i od tego czasu Blizzard systematycznie dodaje nową zawartość. Twórcy przygotowali bohaterów, mapy, tryby oraz nowe funkcje, ale nadchodząca aktualizacja może okazać się najciekawszym dodatkiem.

Blizzard zarejestrował znak towarowy Diablo. Serial coraz bliżej

Jeff Kaplan zaskoczył fanów. Reżyser Overwatch przedstawił Warsztat, czyli specjalny edytor, który pozwoli graczom na tworzenie oraz dzielenie się zawartością w produkcji Blizzarda. Trzeba przy tym zaznaczyć, że firma nie pozwoli na pełne kreowanie map, bohaterów oraz trybów, a po prostu pozwoli na przygotowywanie odpowiednich modyfikacji.

Deweloperzy udostępnią „tworzenie niestandardowych trybów”, którymi następnie będziemy się dzielić ze społecznością. Przykładowo możemy stworzyć specjalną wersję Team Deathmatch i narzucić graczom wybrane postacie lub zmodyfikować możliwości herosów.

„Z przyjemnością prezentujemy nowość w grze: Warsztat! Znacznie rozszerza on opcje modyfikowania gier dzięki uproszczonemu systemowi skryptów. Ulepszajcie tryby Overwatch , które znacie i lubicie, dodając nowe zasady rozgrywki, warunki zwycięstwa oraz zmieniając ruchy i umiejętności bohaterów i wiele innych funkcji. Kiedy już stworzycie niesamowity, nowy tryb, wygenerujcie kod, aby podzielić się swoim dziełem ze znajomymi lub całą społecznością!”

Aktualnie Warsztat można sprawdzać na serwerach testowych, ale warto podkreślić, że nowość będzie dostępna na wszystkich platformach.

Co warto przeczytać?

Źródło: YouTube.com

Tagi: Blizzard Blizzard Entertainment overwatch

Nie przegap