Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.04.2019 09:27
Avengers: Endgame może pobić kilka rekordów
1004V

Avengers: Endgame ma rozbić bank! Film może okazać się największym debiutem wszech czasów

Szefowie Disneya i Marvela szykują się na pierwsze rezultaty wygenerowany przez „Avengers: Endgame”. Najnowsza analiza specjalistów pozwala przygotowywać się na jedno: produkcja może rozbić bank pobijając kilka dużych rekordów.

W nocy mieliśmy przyjemność przedstawić społeczności PPE.pl naszą recenzję „Avengers: Koniec gry”. Jędrzej jest zachwycony filmem oraz wielkim zakończeniem uniwersum Marvela.

Fortnite x Avengers. Kolejny crossover z superbohaterami w grze

"Avengers: Endgame" zbiera bardzo dobre oceny (aktualna średnia na poziomie 78%), a według najnowszych analiz – produkcja ma osiągnąć olbrzymi rezultat w premierowy weekend odnotowując rekordy w Stanach Zjednoczonych oraz na całym świecie.

W samej Ameryce Północnej „Avengers: Koniec gry” ma wygenerować od 250 do 268 mln dolarów w przeciągu trzech dni od premiery – jeśli specjaliści mają rację i opowieść osiągnie ten wyższy próg, to będziemy mogli mówić o największym debiucie w historii amerykańskiego kina. Aktualnie rekord należy do „Avengers: Infinity War” (257,7 mln dolarów).

Te przewidywania nie biorą się z kryształowej kuli, a po prostu już teraz „Avengers: Koniec gry” cieszy się bardzo dobrym zainteresowaniem – widzowie chętnie kupowali bilety przed premierą, a wiele kin decyduje się na dodatkowe seanse.

Pewną ciekawostką na pewno jest fakt, że Disney już teraz posiada trzy najlepsze weekendy otwarcia w historii:

  • „Avengers: Infinity Wars” = 257.7 mln dolarów
  • „Star Wars: The Force Awakens” = 248 mln dolarów
  • „Star Wars: The Last Jedi” - 220 mln dolarów

„Avengers: Endgame” od premiery będzie dostępny w ponad 4600 północnoamerykańskich kinach – Marvel i Disney zadbali o to, by produkcja była dostępna w rekordowej liczbie obiektów. Dotychczas rekord należał do „Despicable Me 3” (4529 kin). Kina mają decydować się na rekordowe seanse, by mieć pewność, że każdy widz zobaczy „Avengers: Koniec gry”, a jednocześnie każdy dolar zawędruje do kas w pierwszy weekend.

Warto przeczytać:

Źródło: https://variety.com/2019/film/news/avengers-endgame-box-office-opening-weekend-record-2-1203194128/

Tagi: Avengers Avengers: Endgame avengers: koniec gry