Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.04.2019 07:00
Nintendo Switch Lite
3187V

Nintendo Switch Lite ma zadebiutować do końca czerwca

Japończycy mogą zdecydować się na błyskawiczne wprowadzenie na rynek nowej, tańszej wersji Nintendo Switcha. Zdaniem najnowszych przecieków, urządzenie ma wylądować w łapach pierwszych graczy już w czerwcu.

Nintendo Switch cieszy się fantastycznym zainteresowaniem, jednak Nintendo ma podobno wielkie plany, dzięki którym urządzenie zostanie ciepło przyjęte przez kolejną grupę klientów. Firma już wkrótce powinna ujawnić tańszą wersję konsoli.

Super Mario Bros. na C64 zabite przez Nintendo

Tańszy Nintendo Switch nadciąga

Nintendo Switch Lite nie jest oficjalną nazwą, jednak bardzo dobrze prezentuje wizję Japończyków, którzy według plotek już wkrótce powinni pokazać nową konsolę. Prezentacja na E3 2019 wydaje się pewniakiem – w końcu firma już potwierdziła przybycie na E3 – ale warto zwrócić uwagę na najnowsze doniesienia od redakcji Bloomberg.

Zdaniem informatorów, nowy Nintendo Switch prawdopodobnie trafi na rynek do końca czerwca, więc najwidoczniej korporacja szykuje się na szybkie pokazanie sprzętu ze wszystkimi konkretami – możemy liczyć na datę premiery, cenę oraz oczywiście ujawnienie wyglądu urządzenia.

A co z mocniejszym Nintendo Switchem?

Co ciekawe, najwidoczniej Nintendo nie jest przekonane, czy niezbędne jest wprowadzenie Nintendo Switch Pro – plotki dotyczące mocniejszej wersji pojawiły się w Sieci już w ubiegłym roku. Teraz Bloomberg wspomina, że aktualna wersja hybrydowej konsoli może otrzymać „skromny upgrade”, ale mocniejsza edycja nie znajduje się podobno w produkcji.

Nie otrzymaliśmy nadal oficjalnych szczegółów od Nintendo, jednak analitycy są przekonani, że Nintendo przygotowuje nowy sprzęt, który ma pobudzić rynek. Korporacja jest podobno gotowa do ujawnienia konsoli, a jednocześnie do pokazania nowych tytułów – 2019 rok ma być znacznie ciekawszy dla sympatyków Big N.

Plotki krążą od ubiegłego roku

Systematycznie pojawiają się przecieki dotyczące nowych Nintendo Switchów. W styczniu informowaliśmy o szczegółach zdradzonych przez analityka Kantan Games, a już w ubiegłym roku dziennikarze Wall Street Journal chwalili się wiedzą dotyczącą urządzenia. Ostatnie doniesienia pochodzą z połowy kwietnia – wtedy to japoński Nikkei wspomniał o „zmodernizowanym modelu następnej generacji, który ma zastąpić aktualną wersję”. Choć informatorzy nie są do końca przekonani, czy faktycznie powstanie i jak będzie prezentował się „mocniejszy Nintendo Switch”, to jednak wiele na to wskazuje, że faktycznie już wkrótce zobaczymy „tańszego Nintendo Switcha”.

 

Warto przeczytać:

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2019-04-23/nintendo-s-big-rally-on-china-prospects-hasn-t-scared-off-shorts

Tagi: Nintendo Nintendo Switch Nintendo Switch Lite