Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.04.2019 17:57
Nintendo Switch Lite
2469V

Nintendo Switch Lite ma zadebiutować jesienią. Nintendo Switch Pro wciąż w produkcji

Nintendo podobno nadal planuje przygotowanie dwóch nowych wersji Nintendo Switcha. Pierwszy sprzęt trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku, ale mocniejsza konsola potrzebuje dodatkowego czasu.

Już na początku roku pojawiły się pierwsze plotki dotyczące nowych wersji Nintendo Switcha. Nintendo podobno zamierza podtrzymać świetne rezultaty konsoli wrzucając na półki sklepowe aż dwa odświeżone modele.

Reggie Fils-Aime pożegnał się z Nintendo. Zobaczcie upominki

Więcej o nowych konsolach Nintendo Switch

O urządzeniach wspomniał teraz japoński Nikkei. Zdaniem dziennikarzy Nintendo Switch Lite nadal będzie posiadać opcję podłączenia do telewizora przez wrzucenie w dock (wcześniejsze plotki sugerowały brak tej funkcji), ale sprzęt będzie mniejszy, bardziej przenośny i tańszy względem standardowego modelu. Sprzęt ma zadebiutować jesienią 2019 roku.

Sytuacja wygląda inaczej z Nintendo Switch Pro – to podobno „zmodernizowany model następnej generacji, który ma zastąpić aktualną wersję”. Firma zamierza w tym wypadku poprawić funkcjonalność, jakość renderowania, czy też chce zadbać o ulepszenia systemu oraz inne aktualizacje i usprawnienia. Według poprzednik przecieków, „PRO” będzie posiadał lepszy wyświetlacz oraz potężniejszy akumulator. Niestety, w tym wypadku podobno nie możemy liczyć na rychłą premierę, ponieważ firma nadal nie ustaliła wszystkich konkretów, a sprzęt znajduje się w rozwoju.

W sumie brzmi to naprawdę sensownie – Nintendo Switch Lite w 2019 roku, a Nintendo Switch Pro w 2020 roku i walka z PlayStation 5 i Xbox Scarlett o portfele klientów? Będzie ciekawie.

Warto przeczytać:

Źródło: https://gamingbolt.com/switch-lite-will-retain-docking-features-more-powerful-console-version-still-in-development-rumour

Tagi: Nintendo Nintendo Switch Nintendo Switch Lite Nintendo Switch Pro