Nintendo Switch Pro i Nintendo Switch Lite mają trafić na rynek w 2019 roku

Gry (plotka)
7521V
Nintendo Switch Pro i Nintendo Switch Lite mają trafić na rynek w 2019 roku
Wojciech Gruszczyk | 04.01.2019, 07:00

Nintendo oficjalnie skupia się na promocji i przygotowaniu kolejnych gier dla Nintendo Switcha, jednak kolejne źródło donosi o przygotowaniu przynajmniej jednej, dodatkowej wersji konsoli. Nintendo Switch Pro ma trafić na rynek w przeciągu następnych 12 miesięcy.

Pierwsze plotki dotyczące nowej wersji Nintendo Switcha pojawiły się już w ubiegłym roku. Wtedy to dziennikarz Wall Street Journal otrzymał wiadomość o pracach nad ulepszoną edycją – poprawiona konsola podobno będzie charakteryzować się lepszym ekranem oraz wydajniejszą baterią.

Dalsza część tekstu pod wideo

Nintendo Switch ma być najchętniej kupowaną konsolą w 2019 roku

Reggie Fils-Aime zapowiedział, że Nintendo aktualnie skupia się wyłącznie na pierwszym modelu Nintendo Switcha, jednak wiele na to wskazuje, że sytuacja może zmienić się przykładowo w drugiej połowie 2019 roku.

Dr. Serkan Toto specjalizujący się w temacie Nintendo jest przekonany, że Japończycy szykują przynajmniej jedną, nową wersję hybrydowej konsoli – analityk Kantan Games wspomniał, że powstaje Nintendo Switch Pro, który zadebiutuje w 2019 roku, ale mężczyzna przewiduje również pojawienie się Nintendo Switch Lite. Tańsze urządzenie w ostateczności może nie trafić na półki sklepowe, a Japończycy skupią się na wsparciu aktualnego modelu.

Nintendo ma oferować dwa modele Nintendo Switcha, ponieważ coraz mniejsze znaczenie ma na rynku Nintendo 3DS – w tej sytuacji „Lite” lub aktualny model zastąpią 3DS-a, a „Pro” będzie nową wersją konsoli. Gracze w tej sytuacji otrzymają wybór, ponieważ oba sprzęty będą różnić się ceną.

Źródło: https://gamingbolt.com/nintendo-could-offer-both-switch-pro-and-switch-lite-in-2019-analyst

Komentarze (159)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper