Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 19.04.2019 17:45
Nintendo Switch będzie sprzedawany w Chinach
841V

Switch trafi do sprzedaży w Chinach, akcje Nintendo wystrzeliwują w górę

Akcje Nintendo zanotowały największy wzrost od premiery Pokemon Go w 2016 roku, donosi agencja Reuters. Powód? Switch będzie (najprawdopodobniej) sprzedawany w Chinach.

Akcje Nintendo na tokijskich i amerykańskich giełdach wystrzeliły dziś w górę. Powodem była wczorajsza informacja z Kraju Środka. Jak mogliśmy się dowiedzieć, prowincja Guangdong zezwoliła firmie Tencent na dystrybucję Switcha (w Chinach zagraniczne firmy muszą mieć miejscowych partnerów).

Nintendo Switch Lite ma zadebiutować jesienią. Nintendo Switch Pro wciąż w produkcji

Na giełdzie w Japonii Nintendo zyskało na wartości 17 proc., co jest największym wzrostem od lipca 2016 roku, gdy startowało Pokemon Go. W Stanach Zjednoczonych firma z Kyoto także radzi sobie dobrze - akcje są na razie droższe o 12 proc. względem wczorajszego dnia.

Mimo to na razie nie wiadomo, kiedy Switch mógłby ukazać się na chińskim rynku. Nie wiadomo także, czy rząd centralny musi jeszcze zatwierdzić decyzję władz Guangdong. Tencent planuje jednak udostępnić konsolę wraz z "testową" wersją New Super Mario Bros. U Deluxe.

Warto dodać, że dystrybucja Switcha w Chinach to nie pierwszy przykład współpracy między dwiema wspomnianymi firmami. Pierwsza konsolowa gra Tencent, tj. Arena of Valor, ukazała się właśnie na sprzęcie Nintendo. Pobrano ją ponad milion razy w ciągu dwóch miesięcy.

Źródło: https://www.reuters.com/article/us-tencent-nintendo-stocks/nintendo-shares-jump-17-percent-after-tencent-wins-key-china-switch-sales-approval-idUSKCN1RV02X?feedType=RSS&feedName=technologyNews

Tagi: nintendo switch Tencent

Nie przegap