Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.04.2019 07:00
Ratchet Insomniac Games
2578V

Ratchet & Clank ma powrócić na PlayStation 4. To prawdopodobnie tajna produkcja Sony

Sony nadal nie powiedziało ostatniego słowa. Japońska korporacja szykuje dla graczy jeszcze kilka hitów, a jedną z niespodzianek może okazać się nowy Ratchet & Clank. Nad tytułem powinno od dłuższego czasu pracować Insomniac Games.

Insomniac Games stworzyło kilka dużych hitów, ale bez wątpienia największym sukcesem studia jest ostatnia przygoda Spider-Mana. Kapitalne wyniki gry o Człowieku-Pająku nie oznaczają, że deweloperzy mają pracować wyłącznie nad tym IP.

Najciekawsze i najdroższe edycje limitowane PS3

Bardzo interesujące słowa wypowiedział Colin Moriarty – były dziennikarz IGN podczas podcastu Knockback wspomniał o Ratchet & Clank z 2016 roku, zachwalał produkcję, a następnie dodał: „Nie widziałeś ostatniego Ratchet & Clank na PlayStation 4”.

Było to szybkie wtrącenie, które jednak wyłapali słuchacze, ponieważ to właśnie Moriarty wspomniał, że na PlayStation 4 nadciąga jeszcze „znaczący” exclusive, który wciąż nie został ujawniony przez Japończyków. Gra miała pochodzić od studia second-party, czyli formacji ściśle współpracującej z Sony, ale która jednocześnie nie jest członkiem SIE Worldwide Studios i tutaj Insomniac Games pasuje idealnie.

Nie jest to oczywiście potwierdzona wiadomość, ale warto zwrócić uwagę, że Insomniac Games potrafi jednocześnie pracować nad kilkoma dużymi tytułami, więc projekt może być rozwijany od dłuższego czasu... W zasadzie jeśli nowy Ratchet & Clank ma trafić jeszcze na aktualną generację, to pozycja musi zostać ujawniona wkrótce i wskoczyć na półki sklepowe w przeciągu następnego roku.

Źródło: https://gamingbolt.com/ratchet-and-clank-might-still-see-one-more-release-on-the-ps4

Tagi: Insomniac Games playstation 4 ratchet & clank