The Warriors

The Warriors

8,2
77 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 8.2
PS2 8.3
XBOX 7.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rockstar Toronto
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Bijatyka chodzona
Śr. czas:
16 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
17.10.2005
Europa:
21.10.2005
Polska:
02.11.2005
Producent:
Rockstar Toronto
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Bijatyka chodzona
Śr. czas:
16 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
17.10.2005
Europa:
21.10.2005
Polska:
02.11.2005

The Warriors - opis gry

The Warriors to chodzona bijatyka, która powstała na bazie filmu o tym samym tytule. Za jej produkcję odpowiadało Rockstar Toronto. Tytuł ukazał się na PlayStation 2, Xboxa oraz PSP. W przypadku przenośnej konsoli Sony konwersja była dziełem Rockstar Leeds.

Gra The Warriors to nie zwykła adaptacja filmu z 1979 roku. Produkcja Rockstar ukazuje w większości wydarzenia mające miejsce przed tymi znanymi z obrazu Waltera Hilla. Tytułowi “Wojownicy” to gang z Coney Island walczący o teren i uznanie na mieście. Posiadając wystarczającą pozycję może on zostać zaproszony na wielkie zebranie gangów, które decyduje o losach podziemnego światka Nowego Jorku. I właśnie do tego dążą jego członkowie.

 

Historia obraca się wokół dziewięciu liderów gangu. Są to Cleon, Swan, Ajax, Cowboy, Cochise, Snow, Fox, Rembrandt i Vermin. Podczas rozgrywki przejmiemy kontrolę nad każdym z nim odgrywając rolę ‘dowódcy’ bandy. Starcia w The Warriors odbywają się na dużą skalę przywodząc na myśl inną grę wydaną przez Rockstar, czyli State of Emergency. Twórcy przygotowali łącznie osiemnaście poziomów. Pierwsze trzynaście toczy się przed akcją filmu, ostatnie pięć już w jego trakcie (jest jeszcze pięć bonusowych odgrywających rolę retrospekcji). Wytyczne mogą być różne - przeważnie polegają na spuszczeniu manta rywalom i ucieczce przed policją, ale czasami zdarzają się również bardziej kreatywne zajęcia, jak kradzieże lub konkurs graffiti. Jeśli chodzi o malowanie, to po wygraniu batalii można użyć sprayu, by oznaczyć swój teren.

 

Każda z dostępnych postaci posiada swój unikalny styl walki, podczas starć można też używać różnych elementów otoczenia służących jako broń. Zadyma nie jest jednak zawsze dobrym wyjściem. W The Warriors możemy się także skradać, po cichu eliminując przeciwników lub rozpraszać ich uwagę. Środowisko, w którym toczy się akcja, jest w pełni trójwymiarowe umożliwiając ucieczkę po dachach budynków, skoki przez płot itd.

 

Pomiędzy poszczególnymi misjami wracamy do dziupli gangu, gdzie można rozwijać parametry lub wziął udział w innych czynnościach - wybyć na patrol, powtórzyć zaliczone wcześniej poziomy, wziąć udział w szybkiej bitce i nie tylko.

 

Wszystkie wersje The Warriors oferują tryb multiplayer dla dwóch osób.

Wideo - The Warriors

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych