Canis Canem Edit

Canis Canem Edit

8,4
92 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 8.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Rockstar Vancouver
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Otwarty świat
Śr. czas:
30 godzin
Premiery
Świat:
17.10.2006
Europa:
25.10.2006
Polska:
10.11.2006
Producent:
Rockstar Vancouver
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Otwarty świat
Śr. czas:
30 godzin
Premiery
Świat:
17.10.2006
Europa:
25.10.2006
Polska:
10.11.2006

Canis Canem Edit - opis gry

Canis Canem Edit to gra action-adventure w otwartym świecie wyprodukowana przez Rockstar Vancouver na PlayStation 2. Gracz wcielał się w niej w sprawiającego trudności młodzieńca. Tytuł trafił też na Wii i Xboxa 360 pod zmienionym tytułem Bully: Scholarship Edition, gdzie doczekał się kilku bonusów nieobecnych na sprzęcie Sony.

Canis Canem Edit określany jest przez niektórych jako “GTA w szkole”. Główny bohater gry to 15-letni Jimmy Hopkins, którego z pewnością zaliczyć można do trudnej młodzieży. Dotychczas wyrzucano go z każdej szkoły, więc rodzice podejmują decyzję, by przeniósł się do Bullworth Academy. Na poprawę trudno będzie jednak liczyć, bowiem to miejsce wypełnione delikwentami jego pokroju.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Jimmy musi przetrwać rok w Bullworth, a kierujący jego poczynaniami gracz ma spore pole do popisu. Twórcy dali mu sporo swobody. Może eksplorować kampus i miasto (to później) wypełniając misje pchające do przodu fabułę. Czas urozmaicają minigry dzięki którym nasz podopieczny zarabia pieniądze, usprawnia swoje umiejętności lub zdobywa przedmioty. Zaliczają się do nich np. lekcje. Jimmy może uczęszczać na zajęcia z języka angielskiego, chemii, plastykę, wf i zpt (w wersji na Wii i Xboxa 360 przedmiotów było więcej).

 

W grze nie zabrakło przemocy towarzyszącej szkolnemu życiu. Jimmy ma do dyspozycji bronie, ale słowo to należałoby raczej wziąć w cudzysłów, ponieważ tym mianem określa się tu przedmioty, które kojarzą się bardziej z robieniem żartów, a nie pozbawianiem kogoś zdrowia lub życia. Z rąk i nóg też jednak można zrobić użytek, a nasza postać z czasem uczy się nowych kombinacji ciosów. Walka ma zasadnicze znaczenie, bowiem kulminacją każdego rozdziału jest jakiś pojedynek. W międzyczasie złoić można każdego, ale w niektórych przypadkach (kobiety, dzieci, starcy) kończy się to wtopą i nie zaliczeniem zadania/misji lub utratą przedmiotów. Nad całością czuwa heat level informujący o zapale ścigających.

 

Jimmy może ponadto używać ‘pojazdów’ wśród których znajdziemy deskę, skuter gokart czy rowery. Rowery da się usprawniać i brać udział w wyścigach, jeśli wcześniej uczęszczaliśmy na zajęcia praktyczno-techniczne. Wpłynąć możemy także na wizerunek głównego bohatera, zmieniając mu ciuchy, fryzurę lub robiąc tatuaże.

Wideo - Canis Canem Edit

Komentarze (27)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper